MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Tirzas pagastā atklās seno koka slēpju muzeju

Ļoti ceram, ka šoziem Latvijā tomēr vēl uzsnigs, lai godam varētu atklāt savu jaunizveidoto slēpju muzeju – tā smej Gulbenes novada Tirzas pagasta attīstības biedrības aktīvisti, kas šogad turpinājuši pērn iesākto darbu pie slēpošanas centra izveides. Tagad vienuviet apskatāma prāva pagājušajā gadsimtā darinātu koka slēpju kolekcija.

Lielākā daļa no slēpju muzejā apskatāmā ir tirzēnieša Nila Treija vairāku gadu vākums.

Viņš stāsta, ka reiz pamanījis – cilvēki gatavojas izmest senas slēpes, kļuvis žēl, pieteicies paņemt un tā arī šis hobijs sācies. Līdz ar muzeja veidošanu krājums vēl papildinājies, un nu nelielais namiņš ir slēpju un to piederumu pilns.

Pagaidām vēl nav paspēts, bet tuvākajā laikā slēpju pārus papildinās arī pieejamā un izzinātā informācija par to ražotāju, īpašniekiem, varbūt kāds interesants stāsts. Ar laiku te varēs arī pavērot, kā slēpes īsti top. Nils stāsta, ka šobrīd pats arī mēģina vienu pāri izgatavot.

Muzejs ierīkots par līdzekļiem, kas saņemti Eiropas Savienības projekta „Leader” ietvaros. Tirzas pagasta attīstības biedrība jau pagājušajā gadā realizēja tā pirmo daļu, iegādājoties krietni daudz dažādu izmēru slēpes un to aprīkojumu, ierīkoja trasi un ikviens tirzēnietis bez maksas to visu var izmantot. Pērn, kad bija sniegs, daudzi to arī darīja.

Paši tirzēnieši vērtē, ka ideja par slēpju muzeja izveidi ir pietiekami oriģināla, lai palīdzētu piesaistīt tūristus arī tik nelielam pagastam. Tāpat muzejā joprojām tiek gaidīti interesanti ekspozīcijas papildinājumi, tāpēc – ja kādam ir saglabājušās senas slēpes, nu tās var vest uz Tirzu.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *