MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ikšķiles novada pašvaldība izsludina gadskārtējo rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvu literatūrā

Jau otro gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā.

 Latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums ir viena no mūsu kultūras izcilībām. Vairāk nekā 60 gadus dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš nenogurstoši savu dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai. Sodums sarakstījis romānu ciklu, kurā caur viņa personisko stāstu dziļi atklāta Latvijas neseno laiku vēsture. Dzejā viņš bijis formas pirmatklājējs. Skolojies anglosakšu literatūras tradīcijā, kā dāvanu latviešu valodai Sodums pasniedzis pasaules literatūras meistardarba „Uliss” tulkojumu, kam veltījis visu mūžu, tādējādi latviešu kultūrai paverot pasaules kultūras kontekstu. Soduma uzticība latviešu valodai un novatorisms kalpos par piemēru un iedvesmu daudzām latviešu literatūras paaudzēm. Savas dzīves pēdējos gadus Sodums pavadīja Ikšķilē, kur arī atrodas viņa mūža atdusas vieta. Varētu teikt, Ikšķilei tā ir liktens dāvana.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4269 eiro (3000 latu). Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas. Balvas pasniegšana īpašā sarīkojumā notiks Dzintara Soduma dzimšanas dienā 2014. gada 13. maijā Ikšķiles tautas namā. Vienlaikus iekštelpās tiks atklāta izstāde „Sodums. Uliss. Vīrieša ceļojums” (autores Ieva Zībārte, Brigita Bula, Nora Ikstena), kas tapa 2012. gadā ar Baltic International Bank un Ikšķiles domes atbalstu. Izstāde Ikšķiles tautas namā būs apskatāma līdz 16. jūnijam, kad Ikšķilē pirmoreiz tiks svinēta „Ulisam” veltītā starptautiskā Blūmdiena.

Autoru grāmatas, kas izdotas laika posmā no 2013. gada marta līdz 2014. gada martam, 3 eksemplāros līdz 1. aprīlim iesūtāmas vai nogādājamas Ikšķiles novada pašvaldībā Peldu ielā 22, Ikšķilē, LV-5052, vai sazinoties ar Kultūras un sporta pārvaldes vadītāju Dzintru Čudari pa mobilo tālruni 29102541 vai e-pastu: dzintra.cudare@ikskile.lv.

Informāciju sagatavoja: Jānis Oga, Latvijas Literatūras centra direktors, tālr. 67311021

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *