MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Tirgus lustes, koncerti un krāšņs gājiens – aizvadīti Preiļu novada svētki, ieskandinot Preiļu 666. dzimšanas dienu

Nedēļas izskaņā Preiļi svinēja 666 gadus, kopš pirmo reizi vēstures arhīvos Preiļi minēti kā apdzīvota vieta un ielūkojās 86 gadu pilsētas pastāvēšanas vēsturē – valdīja lieliski laika apstākļi, jautras aktivitātes un mundri svētku dalībnieki!

Šogad Preiļu novada svinībās piedalījās viesi no sadraudzības pašvaldības Utenas Lietuvā un Glubokoe rajona padomes Baltkrievijā.

Novada svētku ieskaņu pasākumi pagastu teritorijās iesākās jau 28. augustā, kad Pelēču bērniem rīts iesākās pirmsskolas noskaņu dienas pasākumā kopā ar pārsteigumu tēliem „Brīnums brīnuma galā”, savukārt aizkalnieši un viesi piedalījās orientēšanās sacensībās „Iepazīsti & atpazīsti Preiļu novada Aizkalnes pagastu!” 29. augustā Saunas pagastā tapa iedzīvotāju veidots burvīgs ziedu paklājs un dienas noslēgumā izskanēja koncerts „Savam pagastam, saviem cilvēkiem”.

Svētku ietvaros preiliešiem Preiļu Kultūras namā tika atklātas divas izstādes: Antas Rugātes un tēlnieka Viktora Vaņukova izstāde „Strande”, kā arī mūsu novadnieka, fotogrāfa Igora Pliča jubilejas izstādes atklāšanas pasākums. 29. augusta novakarē iedzīvotājus priecēja koncertuzvedums „Teleports”. Šīs svētku dienas noslēgumā Preiļu pilsētas parka estrādē jauniešiem izskanēja izklaides pasākums ar grupām „Bez PVN” un „Transleiteris”.

Svētku pasākuma kulminācijas diena – 30. augusts – iesākās Preiļu pilsētā ar Tirgus ielu, NVO ideju tirdziņu un tautas mākslas kolektīvu svētku ieskandināšanu Preiļu novada domes laukumā. Rīta pusē pie Preiļu 2. vidusskolas tika atklāts ielu vingrotāju laukums, visas dienas garumā apmeklētājiem darbojās Monētu, Pakavu un Naglu kalšanas darbnīca, bērni laiku pavadīja lielformāta spēļu – Šahs, Cirks, Riču Raču laukumā, interesenti varēja vērot „Greentrials Bike Tour” ekstrēmo sporta veidu šovu programmai, vēlāk izskanēja dziesmu un eksperimentu šovs bērniem „Ķertais profesors”, savukārt rīta programma noslēdzās ar Uškānu ģimenes ansambļa koncertu.

Dienas izskaņā preilieši vienojās Preiļu novada iestāžu un uzņēmumu svētku gājienā, pulcējot lielu dalībnieku skaitu un izpaužoties radošās un atraktīvās prezentācijās. Katrs bija ieguldījis izdomu, darbu un pūles, lai izskatītos pēc iespējas labāk. Uzreiz pēc gājiena svētki ar svētku uzrunām un muzikālo programmu turpinājās gleznainajā Preiļu pilsētas parka estrādē. Klātesošos sveica Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, LR 11.Saeimas deputāts Oļegs Hļebņikovs un Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne.

Svinīgā pasākumā Latgales plānošanas reģions pasniedza Pateicības rakstu Imantam Babrim par ieguldījumu Latgales jaunatnes futbola attīstībā, tāpat arī tika godināti konkursa „Sakoptākais īpašums Preiļu novadā 2014” nomināciju ieguvēji un dalībnieki. Pēc oficiālās daļas sekoja interaktīva, muzikāla koncertprogramma ar maģiskiem specefektiem un trīsdimensiju sajūtām „Gadalaiki”. Svētku noslēgumā Andra Ērgļa pavadījumā līdz rīta gaismai norisinājās zaļumballe.

Liels paldies tiek teikts visiem novada iedzīvotājiem un novada viesiem! Paldies „darbarūķiem” un atbalstītājiem par svētku veiksmīgu realizāciju! Īpašs paldies AS „SEB banka”, ceļu būves firmai SIA „Binders”, SIA „VLAKON”, SIA „Krustpils”, SIA „Salang-P”, SIA „Jēkabpils būve”, SIA „Celmeņi ASK”, SIA „Neitrino”, SIA „Levaž”, SIA „Arka Preiļi”, SIA „Vega P”, SIA „Madonas būve” un SIA „Dija P”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *