MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Preiļu novada svētki ieskandinās Preiļu 666. dzimšanas dienu

Jau otro gadu Preilu novada svētki notiek vasaras izskaņu krāsās. Šogad gaidām ikvienu uz svētku pasākumiem, koncertiem un jautrām izdarībām no 28. līdz 30. augustam.

28. augustā Pelēču pagastā bērni tiksies ar pārsteigumu tēliem Pirmsskolas noskaņu dienā „Brīnums brīnuma galā”, bet Aizkalnes pagastā

plkst. 18.00 norisināsies orientēšanās sacensības „Iepazīsti un atpazīsti Aizkalnes pagastu!”. Svētku aktivitātes vienā no novada pagastiem turpināsies arī 29. Augustā, kad no plkst. 10.00 līdz 14.00 ziedu paklājs tiks veidots Saunas pagastā. Plkst. 19.00 turpat aicinām uz koncertu „Savam pagastam, saviem cilvēkiem”.

Svētku pasākumi 29. augustā turpināsies Preiļu pilsētā. Preiļu kultūras nams aicina uz divu izstāžu atklāšanu: plkst. 17.00 pirmā stāva zālē – Antas Rugātes un tēlnieka Viktora Vaņukova izstāde ”Strande”, plkst. 18.00 kultūras nama Konferenču zālē Igora Pliča jubilejas izstādes atklāšanas pasākums. Noslēgumā – plkst. 19.00 koncertuzvedums „Teleports” (Artūrs Cingujevs – klavieres, Valters Pūce – čells, Dace Pūce – videogleznas, Anna Cingujeva – grafika).
Svētku dienas noslēgumā plkst. 22.00 Preiļu parka estrādē norisināsies jauniešu izklaides pasākums ar grupu „Bez PVN”, „Transleiteris”, DJ, atraktīvā MC Artusa Skrūzmaņa un DJ ERVIN MAIN piedalīšanos.

Svētku pasākuma kulminācijas diena – 30. augusts – iesāksies Preiļu pilsētā, laukumā pretī kultūras namam, ar Tirgus ielu, kur gaidām amatniekus, mājražotājus ar produkciju un pircējus. Tirgus iela sāks darboties plkst. 8.00, Tautas mākslas kolektīvi svētku rītu sāks ieskandināt no plkst. 10.00. Šajā pašā laikā tiks atklāts ielu vingrotāju laukums pie Preiļu 2. vidusskolas, sāks darboties Monētu, Pakavu un Naglu kalšanas darbnīca, NVO ideju tirdziņš, lielformāta spēles – Šahs, Cirks, Riču Raču bērniem, varēsim iepazīties arī ar gara un ķermeņa pilnveidošanas praksi Faluņa Dafa.

Plkst. 11.00 skatīsim elpu aizraujošu „Greentrials Bike Tour” ekstrēmo sporta veidu programmu, no plkst. 12.00 darbosies dziesmu un eksperimentu šovs bērniem „Ķertais profesors”, plkst. 13.00 notiks NVO ideju tirdziņa prezentācija. Rīta programma noslēgsies ar Uškānu ģimenes ansambļa koncertu plkst. 14.00.

Plkst. 20.30 aicinām preiliešus un novada viesus pievienoties Preiļu novada iestāžu, uzņēmumu Svētku gājienam, kas pa Raiņa bulvāri, Aglonas, Liepu un Paulāna ielām virzīsies līdz Preiļu parka estrādei. Uzreiz pēc gājiena godināsim konkursa „Sakoptākais īpašums” nomināciju ieguvējus un dalībniekus.

Vakara programmas muzikālajā koncertuzvedumā „GADALAIKI” varēs ļauties trīsdimensiju sajūtām un izbaudīt latviešu un pasaules popmūzikas, rokmūzikas, džeza un klasiskās mūzikas skaņdarbus populāru mākslinieku izpildījumā, ko papildinās maģiskas gaismas spēles, krāšņas video projekcijas, aizraujoši specefekti un neaizmirstamas sajūtas, dodoties mīlestības ceļojumā cauri četriem gadalaikiem. Kā ierasts, svētku programmas noslēgumā līdz rīta gaismai dejosim zaļumballē kopā ar Andri Ērgli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *