MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Stopiņu bērnudārzā „Pienenīte” bērnus priecēs izrāde „Rūķis šķiro”

Ar „Eco Baltia grupas” uzņēmumu – SIA „Eco Baltia Vide”, SIA „EKO Reverss” un AS „Latvijas Zaļais punkts” – atbalstu Šā gada 24.novembrī plkst.9.30 Stopiņu pirmskolas izglītības iestādē „Pienenīte” viesosies atraktīvā un izzinošā izrāde bērniem „Rūķis šķiro”. Izrādes laikā bērni kopā ar Rūķi un Punktuāli izzinās piesārņojuma ietekmi uz vidi, mācīsies šķirot atkritumus un saudzēt apkārtējo vidi.

Uzvedums veidots no Gundegas Muzikantes grāmatas „Rūķis šķiro”, lai interesantā un bērniem saprotamā valodā stāstītu par dažādiem ar vides aizsardzību saistītiem jautājumiem.

Izrādes laikā dalībnieki kopā ar Rūķi un Punktuāli noskaidros, kur paliek izlietotais iepakojums, ja to pareizi sašķiro, kāpēc atkritumi ir jāšķiro un kāda ir atkritumu otrā dzīve. Izrādes dalībnieki būs aicināti ne vien ieklausīties, bet arī aktīvi līdzdarboties. Pasākuma laikā tiks īstenotas arī spēles, atrakcijas, jautras atkritumu placināšanas un šķirošanas stafetes, un citas bērniem saistošas aktivitātes. Tāpat bērni varēs nofotografēties „Eco Baltia grupas” jautrajā fotosienā.

Grāmatas galvenais varonis Rūķis dzīvo mežā. Kādu rītu, izejot no savas mājas, Rūķis ierauga, ka pie mājas samētāti atkritumi: stikla pudeles un burkas, konservu kārbas un kannas, kāds pat izmetis savu veco ledusskapi! Ejot tālāk mežā, Rūķis redz, ka Mazais Ezītis saslimis, jo apēdis plastmasas maisiņu, bet Zaķītim savainota kājiņa, jo uzlecis uz stikla lauskām. Rūķis redz, ka visi meža iemītnieki cieš… Cilvēki pērk tik daudz, un visas preces tik glīti iesaiņotas, bet, kad tās izlieto, tad iepakojums kļūst it kā nevajadzīgs, un daļa pat nonāk mežā. „Ko darīt?”, domā Rūķis. Un izdomā saukt palīgā Punktuāli – gudro iepakojuma šķirotāju, kas zina, kā pareizi rīkoties ar it kā nederīgām lietām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *