MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Pasākums novada aktieriem un režisoriem

29. novembrī Piltenes kultūras namā uz pasākumu “Bez maskām!” pulcēsies Ventspils novada amatierteātru režisori un aktieri. Paredzēts lāpu gājiens uz Piltenes vidusskolu, kur notiks meistarklases amatierteātra mākslā. Ar aktieriem, piedāvājot runas, kustību un fantāzijas vingrinājumus, strādās Ventspils novada amatierteātru režisori Kristīne Zāle, Iveta Pete, Sigita Dermaka, Vēsma Lode, Valdis Šmēliņš un Zane Pamše. Atgriežoties Piltenes kultūras namā, pasākuma dalībnieki ieklausīsies folkloras kopas “Atštaukas” dalībnieču dziedājumā, katrs amatierteātris rādīs savu vizītkarti.

Līdz šim, atgādina Kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše, Ventspils novadā notika amatierteātru festivāls “Noņem masku!”: “Pasākumā katrs kolektīvs rādīja savu izrādi, bet pēdējos gados secinājām – ir tik daudz izrāžu, ka režisoriem un aktieriem nav laika atpūsties un iepazīt citam citu neformālā noskaņā, bet tas ir vajadzīgs. Cilvēki, kuri velta savu brīvo laiku aktiermākslai, ir pelnījuši arī atslodzi, tādēļ šoreiz rīkojam pasākumu “Bez maskām!”, piedāvājot ne tikai saturīgu atpūtu, bet arī iespēju iesaistīties meistarklasēs, apgūstot jaunas prasmes un iemaņas.”

Savukārt pavasarī, 18. aprīlī, Ugāles tautas namā “Gaisma” paredzēta Ventspils novada amatierteātru skate, lai izvērtētu amatierteātru iestudējumu kvalitāti un noteiktu labākos iestudējumus izvirzīšanai atlases skatei – Latvijas amatierteātru iestudējumu parādei “Gada izrāde 2015”. Ņemot vērā atšķirīgo līmeni, kolektīvi varēs izvēlēties, ko rādīt – dramatisku iestudējumu (lugu iestudējumi, mūzikli vai deju izrādes, kas nav īsākas par 30 minūtēm), literāru darbu iestudējumu (dzeja, proza, prozas vai dzejas dramatizējumi, muzikāli dramatiskie jaundarbi, kuri nav īsāki par 20 minūtēm) vai mazās formas uzvedumu (lugu fragmenti iestudējumiem, skeči, perfomances vai vizuāli muzikāli dramatiski iestudējumi, īsāki par 15 minūtēm).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *