MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ikviens mīļi gaidīts uz Adventa laika ieskaņas pasākumiem Liepājā

Jau atkal ir klāt gada gaišāko svētku – Ziemassvētku – gaidīšanas laiks. Tradicionāli Pirmās Adventes nedēļā pilsētā tiek organizēti Adventa laika ieskaņas pasākumi, uz kuriem mīļi aicināts ikviens liepājnieks, lai kopā vienotos šajā pārdomu laikā un rastu svētku noskaņojumu.

Piektdien, 28. novembrī, plkst. 16.00 ikviens aicināts pie veco ļaužu nama, Ganību ielā 135/141, lai veidotu svētku rotājumus un izrotātu Adventa vainagu. Pēc tam Sv. Meinarda baznīcā, Ganību ielā 120, varēs baudīt koncertu un noklausīties mācītāja uzrunu.

Sestdien, 29. novembrī, plkst. 17.00 pilsētas centrā, blakus Rožu laukumam, notiks Adventa laika ieskaņas pasākums un pirmās Adventes sveces iedegšana. Pasākumā visus priecēs koris „Laiks” un metālpūšamo instrumentu ansamblis „Amber Sound Brass”. Tāpat pasākuma apmeklētāji varēs sasildīties, dzerot aromātisku un garšīgu tēju un izbaudot cienastu. Pasākuma gaitā daudzus jaukus pārsteigumus sagādās SIA „Ūdensputni”.

Savukārt baznīcu draudzes vienosies kopīgā gaismas ceļā, nākot katram no savas draudzes nama un uz galveno svētku vietu pilsētas centrā – Rožu laukumu un lielo Adventa vainagu – nesot gaismas lukturīšus un svecītes.

Svētdien, 30. novembrī, plkst. 15.00 Karostā, laukumā pretī Ģenerāļa Baloža ielai 1, aicinām iedzīvotājus uz Adventa laika ieskaņas pasākumu un uz Ziemassvētku egles iedegšanas svētkiem. Pasākuma laikā būs atvērtas darbnīcas rotājumu gatavošanai, kā arī sagādāts cienasts un silta tēja. Par svētku sajūtas radīšanu parūpēsies „Chemin neuf” centrs, Liepājas krievu baptistu draudze „Evaņģēlija gaisma” un SIA „Ūdensputni”.

„Svētais Augustīns savā laikā teica, ka cilvēka sirds ir nemiera pilna, līdz kamēr tā atrod savu mieru Dievā. Adventa laiks ir miera meklēšanas laiks. Mēs iededzinām Adventa sveces, lai šo sveču gaismiņas palīdzētu mums apjaust mūsu meklējumus no tumsas uz gaismu, no nemiera uz mieru, līdz sagaidām gaismas un prieka pilnos Ziemsvētkus. Tie ir svētki, kad mēs visi – lieli un mazi – ceram, ka kaut kas no Ziemsvētku lielā prieka, no šīs debesu gaismas un miera, kas ir augstāks par visu saprašanu, ielīs arī mūsu sirdīs. Iedegsim arī savās mājās svecītes Adventa vainagā, un darīsim to ar apziņu un ar ticību, ka, līdzīgi kā katrā Adventa svētdienā, mēs iededzam nākamo svecīti un gaisma Adventa vainagā pieņemas spēkā, tā arī mēs pieaugam Dieva atziņā un Viņa atklāsmē, līdz pilnā mērā sastapsim Dievu, kā Viņš atklājies Jēzū Kristū, kas ir patiesā Gaisma,” novēl Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers.

Adventa laika ieskaņas pasākumus organizē Reliģisko lietu komisija kopā ar Liepājas draudzēm. Pasākumu atbalsta Liepājas pilsētas dome, SIA „AdGuru”, Kultūras pārvalde, SIA „Ūdensputni” un SIA „aeprint.lv”.

Tāpat svētdien, 30. novembrī, visas dienas garumā notiks arī citas Ziemassvētku ieskaņas aktivitātes, kas plkst. 16.00 noslēgsies ar koncertuzvedumu „Gaismas apmirdzēti” un pilsētas galvenās egles rotājumu iedegšanu Rožu laukumā. Plašāka informācija skatāma Kultūras pārvaldes mājaslapā.

adventes_laika_pasakums_afisa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *