MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Sāk plānot Madonas estrādes rekonstrukciju

Lai smeltos iedvesmu un pieredzi jaunas estrādes būvniecībai, jūlijā beigās Madonas novada pašvaldības pārstāvji (Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters un kultūras nodaļas vadītājs Jānis Kļaviņš) viesojās Polijas “vasaras galvaspilsētā” Sopotā, kur atrodas viena no retajām šāda tipa estrādēm Eiropā.

Kā atklāj Jānis Kļaviņš, Sopotas estrāde jau vēsturiski ir ar jumta segumu. 2012. gadā tika veikta estrādes rekonstrukcija un pašlaik tā ir viena no modernākajām šāda veida estrādēm Eiropā. Estrāde notiek valsts mēroga pasākumi, kas piesaista gan vietējos, gan populārus ārzemju māksliniekus.

Vīzija par Madonas estrādi

Sopotas estrādes jumta balsta konstrukcijas ir no metāla, taču Madonas estrādes jumta balsta konstrukcijas iecerēts veidot no koka, jo tās iederētos Madonas estrādes dabiskajā ainavā. Pats jumts veidots no ļoti izturīga materiāla, kam nekaitē ne saule, ne sniegs, ne lietus.

Svarīgi, lai estrādes podestūras (skatuves konstrukcijas) būtu viegli un ātri transformējamas, lai tās varētu piemērot dažāda veida kultūras pasākumiem- gan koru koncertiem, gan simfonisko orķestru koncertiem, gan mūzikas festivāliem, gan teātriem un deju priekšnesumiem.

Plānots izveidot arī modernu un mūsdienām atbilstošu aizskatuves zonu, kurā būtu grimētava, ģērbtuves, labierīcības, kā arī konferenču zāle.

Estrādi plānots saglabāt esošajā mērogā un neizmainot tās dabisko reljefu, vietas estrādē ir pietiekami sēdvietām 5000 cilvēkiem.

Izmaksas Sopotas estrādes celtniecībai bija aptuveni 17 miljoni eiro, taču kā uzskata J. Kļaviņš šāda tipa estrādi var uzbūvēt arī par krietni mazākām izmaksām.

Madonas ģeogrāfiskais novietojums kultūras pasākumu rīkošanai ir labvēlīgs, jo 100 km rādiusā atrodas vairākas lielas pilsētas- Rēzekne, Cēsis, Gulbene, Alūksne, Jēkabpils, Aizkraukle un citas.

Vienīgā šāda tipa būve ir Jūrmalā- Dzintaru koncertzāle. Līdz ar to Madonas estrādei ir iespēja kļūt par reģionāla mēroga estrādi, kas uz pasākumiem pulcē tūkstošiem apmeklētāju no visa reģiona.

Pašlaik viss vēl ir idejas līmenī, priekšā lieli plānošanas darbi, taču jau tuvākajos gados jauna un moderna estrāde Madonā būs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *