MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Rēzeknē apskatāmas vaska figūras no Sanktpēterburgas

No 10.marta līdz 12.aprīlim Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skatāma vaska figūru izstāde „Slavenības” no Sanktpēterburgas, kurā eksponētas biblisku tēlu, vēsturisku un slavenu personību 25 vaska figūras.

Dažādas personības un katra vēstī atšķirīgus stāstus par garīgo un laicīgo pasauli, par aizgājušo un esošo laikmetu.
Viena no centrālajām kompozīcijām izstādē būs pēc Leonardo da Vinči gleznas „Svētais vakarēdiens” motīviem veidotais bībelisks sižets – Jēzus ar 12 mācekļiem. Tāpat būs apskatāms Bībelē pieminētais ķēniņš Hērods un Salome ar Jāņa Kristītāja galvu. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīt arī vienu no svarīgākajām personām medicīnas vēsturē – sengrieķu ārstu Hipokrātu un sengrieķu filozofu Platonu.
Starp slavenībām, kas atceļojušas no Sanktpēterburgas vaska figūru muzeja, tuvumā varēs aplūkot arī vaskā atveidotos māksliniekus Leonardo da Vinči, Mikelandželo un Salvadoru Dalī, aktrisi Merilinu Monro, ASV prezidentu Džonu Kenediju ar sievu Žaklīnu Kenediju, apskatāmi būs arī vaskā veidotie Krievijas prezidents Vladimirs Putins un premjers Dmitrijs Medvedevs.
m-8022
Izstādes kurators ir Sanktpēterburgas vaska figūru muzeja pārstāvis Armens Arutjunjans, kurš izstādes laikā būs sastopams arī Rēzeknē un interesentiem varēs izstāstīt, kā vaska figūras tiek veidotas. Tā kā vaska figūras ir trauslas, lūdzam apmeklētājus būt ļoti uzmanīgiem un tās netaustīt.
Lai gan izstādes atceļošana uz Rēzekni kavējās vairāk kā mēnesi, tomēr ceram, ka sabiedrības lielā interese būs remdēta un ikviens atradīs sev piemērotu laiku, lai apskatītu un sajustu īpašo dažādu gadsimtu gaisotni.
Vaska figūru izstāde būs atvērta sešas dienas nedēļā, pagarināts arī šīs izstādes darba laiks vakaros: pirmdien, otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien 10:00-19:00, sestdien 10:00-17:00, svētdien – slēgta.
Ieejas maksa vaska figūru izstādē: pieaugušajiem – € 4,00 / Ls 2,81, skolēniem un studentiem – € 2,00 / Ls 1,41, pirmsskolas vecuma bērniem – € 1 / Ls 0.70
Grupām lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 64622464 (Latgales Kultūrvēstures muzejs).
FOTO: Leonardo da Vinči un Salvadors Dalī, foto no Sanktpēterburgas vaska figūru muzeja.
Informāciju sagatavoja Maija Upeniece,
pašvaldības aģentūras „Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”
reklāmas speciāliste
Tālrunis 26106775

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *