MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Putēju orķestris “Ugāle” piedalīsies konkursā

No 28. līdz 29. martam Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks trešais starptautiskais pūtēju orķestru konkurss “Baltic Open” un VII Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā uzstāsies 40 Latvijas un ārvalstu pūtēju orķestri, tostarp Ventspils novada putēju orķestris “Ugāle” diriģenta Jāņa Smilgas vadībā.

Ugālnieki uz konkursus dosies jaunās formās, viņu repertuārā būs latviešu mūzika, tostarp komponista, pūtēju orķestru mūsdienu skolas pamatlicēja Gunāra Ordelovska īpaši pūtēju orķestrim sarakstīto skaņdarbu “Tauru parāde”. 28. marts ir mūziķa un diriģenta dzimšanas diena, tādēļ ugālnieki ar prieku izpildīs tieši Gunāra Ordelovska skaņdarbu.

Kā norāda Latvijas Nacionālā kultūras centra pūtēju orķestru nozares eksperte Astrīda Ķēniņa, konkurss pēc formas ir svīta, kas sastāv no vairākām patstāvīgām daļām, ko apvieno kopīga tematika: “1. daļa “Orķestri” – ne tikai žūrijai, kolēģiem, bet arī ikvienam klausītājam būs iespēja dzirdēt, redzēt, vērtēt, salīdzināt un iepazīt orķestrus no visiem Latvijas novadiem un ārzemēm. 2. daļā – “Komponisti” – jau no konkursa pirmsākumiem tā obligāto repertuāru veido latviešu komponistu skaņdarbi. Šogad tie būs Alvila Altmaņa “Atmiņu valsis”, Georga Pelēča “Svīta pūtēju orķestrim” un Andra Vecumnieka Uvertīra “Veltījums pūtēju orķestrim”. 3. daļā – “Žūrija” – konkursu vērtēs starptautiska žūrija: Liepājas simfoniskā orķestra galvenais diriģents Atvars Lakstīgala, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestra diriģents Guntis Kumačevs, Klaipēdas Muzikālā teātra galvenais diriģents Dainius Pavilionis (Lietuva) un Igaunijas Policijas un robežsardzes orķestra galvenais diriģents Hando Poldmae (Igaunija). Savukārt 4. daļa ir kausi, apsveikumi, aplausi un ziedi.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *