MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepāja atzīmē 390. dzimšanas dienu

Ik gadu marts gan Liepājai, gan katram liepājniekam ir īpašs mēnesis. Gaisā virmo svētku sajūta un Liepājas pilsēta cenšas iepriecināt gan liepājniekus, gan pilsētas viesus, piedāvājot apmeklēt kādu no īpaši Liepājas dzimšanas dienai organizētajiem pasākumiem. Arī šogad Liepāja ir parūpējusies par to, lai ikviens Liepājas dzimšanas dienas mēnesī atrastu sev tīkamu pasākumu un būtu gatavs līksmām, kopīgām svinībām.

Lai sveiktu visus Liepājas iedzīvotājus  gaidāmajā pilsētas dzimšanas dienā, par tradīciju kļuvis pirmsvētku nedēļā iedzīvotājiem dāvināt Liepājas karoga krāsu lentītes. Arī šogad iedzīvotāji ir aicināti greznoties ar sarkanzaļajām lentītēm, lai kopīgi radītu svētku sajūtu. Pilsētas izdaiļošanā aicināti piedalīties arī uzņēmumi, iespēju robežās rotājot skatlogus Liepājas karoga krāsās.

Par godu Liepājas 390. dzimšanas dienai, no piektdienas, 13. marta, pilsētas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā (darba dienās no plkst. 8.30 – 17.00) ikviens liepājnieks un Liepājas viesis var saņemt pie apģērba piespraužamu lentīti pilsētas karoga krāsās. Savukārt 18. martā – Liepājas dzimšanas dienā – lauva Liepiņš parūpēsies, lai iedzīvotāji saņem savu svētku simbolu, dāvinot sarkanzaļo lentīti dažādās pilsētas vietās. 

18. martā, Liepājas 390. dzimšanas dienā, liepājnieki un pilsētas viesi sabiedriskajā transportā – pilsētas maršruta autobusos un tramvajos – varēs pārvietoties bez maksas. Bezmaksas braucieni sabiedriskajā transportā ir pašvaldības dāvana iedzīvotājiem svētkos, lai liepājnieki šajā svinību dienā varētu nokļūt uz pilsētas centru un atpakaļ, apmeklēt svētku pasākumus, atzīmēt Liepājas dzimšanas dienu draugu lokā u.c.

Liepājas dzimšanas dienā – 18.martā – norisināsies vairāki pasākumi veltīti Liepājas jubilejai. No pulksten 10.00 līdz 16.30 fotostudija „SBArt”, projekta „Es esmu Liepāja” rīkotāji un „Grobiņas ziedi” ielūdz liepājniekus uzņemt savu Liepājas dzimšanas dienai veltītu fotogrāfiju. Projekta „390 minūšu fotomaratons” ietvaros ikviens, kurš atnāks ciemos uz fotostudiju Avotu ielā 4 tiks nofotografēts svētku noskaņā iekārtotā studijā. Visas safotografētās bildes būs iespēja iegūt sev dāvanā digitālā formātā.

Vecāki kopā ar mazajiem liepājniekiem tiek aicināti uz pasākumu „Katram Liepājas putnam savu māju”, kas 18.martā pulksten 13.00 norisināsies Rožu laukumā. Pasākuma laikā tiks gatavoti putnu būrīši un izvietoti tuvākās apkārtnes kokos sadarbībā ar Liepājas pilsētas Komunālo pārvaldi. Tāpat pasākuma ietvaros būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, izdekorēt pilsētu ar pašu apgleznotiem putniem, baudīt deju kolektīvu, hip-hop, ritma grupas un pūtēju orķestra ar meitenēm – mažoretēm uzstāšanos, piedalīties erudīcijas konkursā un zibakcijā.

18.martā pulksten 19.00 Liepājas Olimpiskajā centrā apbalvošanas ceremonijā „Goda un Gada liepājnieks 2014” Liepāja teiks paldies liepājniekiem, kuri var lepoties ar pamanāmu, nozīmīgu un sabiedrībā novērtētu veikumu Liepājas labā 2014. gadā. Šī gada pasākuma tēma ir balta lapa. Balta lapa uz kuras var rakstīt savu stāstu, labos darbus un to piepildīt tik krāsainu un brīnumainu kāda ir mūsu Liepāja un 2014. gadā nominantu veiktie darbi. Goda liepājnieks par saviem nopelniem saņems Goda zīmi, kurā redzams Liepājas ģerboņa lauva liepu lapu vainagā un mazāku, ikdienā nēsājamu piespraudi. Savukārt Gada liepājnieki saņems sudraba piespraudes liepu lapas formā.

Visi simfoniskās mūzikas cienītāji ir laipni gaidīti uz Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu, kas šogad no 18.marta līdz 21.martam notiks Liepājā un būs kā dāvanai pilsētai dzimšanas dienā.  Ieskaņas koncerts „Jaunās zvaigznes” būs skatāms un klausāms 18.martā plkst. 19.00 Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolā, savukārt atklāšanas koncerts „Manai Liepājai!”, „Muzikālās rotaļlietas” un noslēguma koncerts norisināsies Liepājas Latviešu biedrības namā. Pianisma zvaigžņu festivāla apmeklētājus priecēs Liepājas Simfoniskais orķestris, Mei Ji Fu (Malaizija), Antoņina Suhanova (Latvija), Sjajiņa Vana (Ķīna), Lisa Smirnova (Austrija), Laura Mikola (Somija), kā arī vairākas Emiļa Melngaiļa LMV absolventes un audzēknes. Diriģenti: Jānis Ivuškāns (Latvija), Andress Mustonens (Igaunija), Atvars Lakstīgala (Latvija).

Savukārt 20. un 21. martā Liepājas Olimpiskajā centra arēnā pulksten 19.00 norisināsies Liepājas 390 gadu dzimšanas dienai īpaši veidots, vērienīgs pasākums – koncertuzvedums „Es esmu Liepāja”. Koncertuzvedumu „Es esmu Liepāja” kopīgi veido ievērojams skaits Liepājas personību. Gaidāmā notikuma mērķis ir vienuviet sakausēt gan spēcīgos Liepājas simbolus, personības un mūziku, gan veicināt jaunus radošus procesus. Koncertuzvedumā „Es esmu Liepāja” piedalīsies mūziķi Igo, Uldis Marhilēvičs, Jānis Strazds, Zigfrīds Muktupāvels, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Edgars Silacērps, Ainars Virga, Fēlikss Ķiģelis, Edijs Šnipke, Normunds Kalniņš, postfolk grupa “Zari”, TDA „Rucavietis”, koris “Laiks” un daudzi citi Liepājas mūziķi un mākslinieki.

Liepāja ir padomājusi arī par sportiskiem un aktīvu dzīvi mīlošiem iedzīvotājiem. 21.martā ikviens interesents ir aicināts nūjot pārgājienā „No robežas līdz robežai”. Maršutu plānots sākt no Liepājas dienvidu robežas pie Pērkones kanāla un doties līdz enkuram Liepājas austrumos. Pulksten 10.30 laukumā pie Liepājas dienvidu robežas zīmes sāksies pulcēšanās  un reģistrēšanās pārgājiena distancēm. Nūjot gribētāji var reģistrēties līdz 20. martam 16 km un 11 km posmiem pa tālruņiem 27077950 un 26462030 vai e-pastu: nujoarveju@inbox.lv  norādot vārdu, uzvārdu, izvēlēto distanci un auguma garumu centimetros, ja nepieciešamas nūjas.

Tiem, kuri Liepāju vēlas izstaigāt ne tik raitā solī, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs ir sagatavojis ekskursiju ciklu „Liepājas ainiņas”, kas norisināsies pulksten 11 katrā marta sestdienā. 14.martā un 28.martā gides Marinas Vikaines pavadībā iespējams doties ekskursijās „Kur tie lepnie kungi mita..” un „Ar graudu maisiem līdz ostai”, savukārt 21.martā gids Gunārs Silakaktiņš vadīs ekskursiju „No pakārtā miliča līdz Siena tirgum”. Pieteikšanās ekskursijām rakstot uz e-pastu info@liepaja.travel vai zvanot pa tālruni 29402111.

Visa marta garumā liepājniekus un Liepājas visus priecēs divas Liepājas 390 gadu dzimšanas dienai veltītas foto izstādes. Foto izstāde „….saknes jau vējš neizplēš….” būs skatāma Liepājas Latviešu biedrības namā. Foto izstādē būs apskatāmi 35 Liepājas pilsētas mūziķu portreti. Turpretī mākslinieces Jekaterinas Karpovas veltījums Liepājai svētkos – foto izstāde “Liepājas tramvaja stāsts” – būs viena no Liepājas spilgtākā simbola – tramvaja – attēlojums un tā laika gaitā saglabātais vēsturiskais veidols. Šo izstādi iespējams apskatīt kafejnīcā „Darbnīca”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *