MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs aicina „Muzeju nakti” pavadīt Preiļos

Sestdien, naktī no 2014. gada 17. uz 18. maiju, Latvijā jau desmito reizi norisināsies starptautiskā akcija „Muzeju nakts”. Arī šogad Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs piedāvā daudzveidīgu un aizraujošu programmu lieliem un maziem pasākuma apmeklētājiem.

 No plkst. 19.00 līdz 21.00 Talsu ielā 21durvis vērs ekspozīcija „Mūžs virpas apļots”. Keramiķis Raivo Andersons palīdzēs ikvienam iejusties meistara lomā, virpot un veidot māla priekšmetus, izspēlēt galda spēli „Māla ceļš”, izjust Polikarpa Čerņavska klātbūtni, noskatoties dokumentālās filmas. Būs iespēja iegādāties suvenīrus.

10. Muzeju nakts īpašais piedāvājums Preiļos ir kinekt spēle „Muzeja dārgumu drudzis”.

Spēles laiks no plkst. 22.00 līdz plkst. 01.00

Spēles vieta: Laukums iepretī novada domei

Preiļu muzejs sagatavojis interaktīvu un aizraujošu veidu, kā izzināt apkaimes vēsturi un kultūru – KINEKT publisko spēli. KINEKT tehnoloģija ļauj tikai ar vēlmi un kustību, bez pieskāriena ietekmēt uz ekrāna notiekošo. Tā ir spēle prātam un ķermenim, kas ļaus ceļot laikā uz Preiļu vēsturisko centru – video projekcija atdzīvinās Preiļu vēsturi un kultūras vērtības. Vai spēsi Preiļiem svarīgo atpazīt un noķert, pirms tas atkal pazūd pagātnē? Tev būs jāspēj pieņemt lēmumu, vai vērtība ir Preiļiem aktuāla un būtiska. Tāpēc spēles uzvarētājs ir tas, kurš spēj ne tikai spēj veikli kustēties, bet arī veikli domāt un spriest. KINEKT publiskā spēle ir iespēja izkustēties gan maziem, gan lieliem, just līdzi, asināt prātu un piedzīvot fantāzijas vizualizāciju! Uzvarētājus gaida pārsteiguma balvas.

Plkst.19.00 Raiņa bulvārī 28, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju zālē tikšanās ar prof. Janīnu Kursīti interesantā sarunā par dzintara un citu akmeņu spēku un dziednieciskajām īpašībām. Atnāc, un tu uzzināsi, kas ir Latgales dzintars.

No plkst. 19.00 līdz 23.00 Raiņa bulvārī 28 apmeklētājiem atvērtas divas izstādes: Osvalda Zvejsalnieka jubilejas izstāde „ Terra vitae” (KC konferenču zālē 2. stāvā) un dzintara meistara 3. paaudzē Harija Jākobsona (Sigulda) nacionālā dārgakmeņa rotu izstāde „Siltais starojums jeb dzintara daudzveidība” (muzeja ekspozīciju zālē 1. stāvā).

Plkst. 23.00 A. Paulāna ielā 4 noslēpumainajā Preiļu muižas vārtsarganamiņāsasveicināties aicina Mārga Rota Sārtā

Plkst. 24.00 A. Paulāna ielā 4 skulptūru dārza teritorijā jauniešu „tusiņš pie ugunskura un Muzeju nakts zupa „Sārtā” visiem pasākuma apmeklētājiem.

No plkst. 23.00 līdz plkst. 01.00 apmeklētājiem atvērta Preiļu muižas kapela.

Visi pasākumi un izstādes apmeklētājiem ir bez maksas.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *