MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Pasākumi Lubāna mitrāja informācijas centrā 3. un 4. oktobrī Eiropas putnu vērošanas dienu ietvaros

Lielākā daļa cilvēku zina, ka rudenī gājputni dodas uz siltajām zemēm. Taču Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu aicina ne tikai zināt, bet arī atklāt putnu burvību rudenī, ko sniedz putnu migrācija! 3. un 4. oktobrī ikviens iedzīvotājs tiek aicināts pievienoties ap 25 bezmaksas pasākumiem dažādās Latvijas vietās. Turklāt putni nav obligāti jāpazīst – iepazīsim tos kopā!

Putnu vērošanas dienas ir tā unikālā iespēja divreiz gadā – pavasaros un rudeņos – pieredzējušu speciālistu pavadībā, iepazīt, iemīlēt un saredzēt putnu pasaules skaistumu. Par putnu vērotāju nepiedzimst, par putnu vērotāju kļūst – tā ir aizraušanās, ko var atklāt jebkurā vecumā!

Šogad Lubāna mitrājā Eiropas putnu vērošanas dienu 2015 ietvaros pasākumi norisināsies 3.un 4.oktobrī.

Lubāna mitrājs ir viena no putniem bagātākajām vietām Latvijā, kā arī nozīmīga putnu ligzdošanas un caurceļojošo ūdensputnu atpūtas un barošanās vieta. Tas ir lielākais iekšzemes mitrājs Latvijā, kur pavasara migrāciju periodā vienlaicīgi uzturas vismaz 23 000 ūdensputnu. Raudzīsim, ko labu šogad spēsim ieraudzīt rudens migrācijas laikā!
Atdzīvinot senu tradīciju, šogad, 3.oktobrī norisināsies putnu vērošanas ekskursija ar autobusu apkārt Lubānam.

Tikšanās plkst.9.00 Madonas saieta laukumā Madonā, braukšana ap Lubāna mitrāju un ezeru. Nepieciešams laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, pusdienas un, ja ir, binoklis. Ekskursiju vadīs Andris Avotiņš jun. Pieteikšanās: 29234956 (Lelde, Līga). Pasākums ir bezmaksas un vietu skaits ierobežots.

Putnu dienas Lubāna mitrāja kompleksa teritorijā organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Lubāna mitrāja informācijas centrs, sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību.

4. oktobrī aicinām ikvienu dabas mīļotāju doties Teirumnīku purvā, lai jaunatklātu purva ainavas, augu un dzīvnieku valsts daudzveidību. Prezentācijas pasākums tiek organizēts kā aktīvs un izzinošs pārgājiens, kurā ikviens interesents varēs bez maksas izmēģināt purva apavus un uz brīdi kļūt par purva bridēju. Pasākumā var piedalīties jebkura vecuma cilvēki. Purva kurpes varēs izmantot bērni, sākot aptuveni ar sākumskolas vecumu, bet arī paši mazākie varēs droši pārvietoties pa purva laipu.

Pasākums sāksies plkst.12.00 Lubāna mitrāja informācijas centrā, kur varēs noskatīties īsu prezentāciju par purvu brišanu. Pēc tam dosimies uz netālo Teirumnīku purvu, kur atrodas 800 m gara laipu taka. No laipas būs iespējams ar purva kurpēm doties purvā un sajust to šūpojamies zem savām kājām.

*vēlams nodrošināties ar ērtiem gumijas zābakiem, vai apaviem, kas nosedz potīti un nelaiž cauri mitrumu.

‌‌Paralēli purva brišanai 4.oktobrī no plkst.10.00-15.00 pie Lubāna mitrāja informācijas centra notiks gaigalu/meža pūču būru gatavošana.

Šī gada pavasara Eiropas putnu dienu ietvaros dalībnieku gatavotie būri un ieguldītais darbs tika atzinīgi vērtēts no dabas speciālistu puses, tāpēc aktīvi turpināsim iesākto, lai jau šoruden būri tiktu nogādāti tiem paredzētajās vietās. Materiāli tiek nodrošināti, līdzi jāņem vien āmurs. Pieteikšanās: 29234956 (Lelde, Līga). Pasākums ir bezmaksas.

putnu diena 2015

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *