MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lielais rudens gadatirgus – Kartupeļu svētki 10.oktobrī!

Viss svaigākais un jaunākais vienviet no zemniekiem un uzņēmējiem, amatniekiem un mājražotājiem.

Rudens ir ražas laiks. Madonā šajā laikā īpaši tiek godināts dārzeņu karalis – KARTUPELIS. Tradicionāli jau 17.reizi Madonas novada pašvaldība aicina uz lielo rudens gadatirgu – KARTUPEĻU SVĒTKIEM, ka šogad notiks Madonas centrālajāSaieta laukumā 10.oktobrī. Svētku rīkotāji ir parūpējušies par īpašu kartupeļu un citu dārzeņu slavinošu izklaides programmu.

Jau no agra rīta plkst.9:00 sāksies lustīga tirgošanās. Šajos svētkos būs iespēja iegādāties Latvijas lauku veltes tieši no to audzētāju un ražotāju rokām. Kartupeļi, dārzeņi un augļi, ogas un sēnes, medus, siers un maize, gaļas, zivju izstrādājumi un citi lauku labumi, sēklas, rudens stādi un amatniecības izstrādājumi – tas viss Jūsu veselībai, ziemas krājumiem, savas mājas skaistumam un dārza košumam. Izsalcis nepaliks neviens, jo par vēderpriekiem rūpēsies Madonas novada z/s “Aizupes” un kafejnīca “Stūrītis”. Būs gan sātīgas kartupeļu pankūkas, gan rudenīga sēņu zupa, kas sasildīs un iepriecinās.

Jaunums šajos Kartupeļu svētkos būs īpašā Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta informatīvā telts, kurā ikviens interesents varēs uzzināt vairāk par kartupeļu šķirnēm, to audzēšanu, pavairošanu un izmantošanu dažādiem mērķiem. Tāpat būs iespēja konsultēties par kartupeļu kaitēkļiem, to apkarošanu, par augsnes piemērotību un sagatavošanu utt.

Tirgošanos kuplinās Madonas pašdarbnieku kolektīvi, grupas Sniegavīri priekšnesumi un atraktīvi svētku vadītāji, kas rūpēsies par jestru svētku noskaņu tirgus laukumā. Un tā kā kartupelis ir šo svētku galvenais varonis, esam padomājuši par vairākām aizraujošām ar kartupeļiem saistītām aktivitātēm gan lieliem, gan maziem – individuālāmveiklības stafetēm un konkursiem. Piemēram, vai esat kādreiz spēlējuši kartupeļu boulingu? Tāpat ikvienam tirgotājam vai tirgus apmeklētājam būs iespēja padižoties un savstarpēji sacensties ar savu atnesto vai iegādāto visraženāko rudens velti. Pirmo reizi tiks noteikts Madonas novada  “Lielākais kartupelis”, “Garākais burkāns” un“Resnākais kāposts”. Tāpēc aicinām visus līdz plkst.11:00 aktīvi piedalīties un iesniegt savus dārzeņus vērtēšanai, lai jau plkst.12:00 uzzinātu konkursa uzvarētājus. Kartupeļu radošajā darbnīcā ikvienam būs iespēja atcerēties bērnību un izveidot kādu kartupeļu vai citu dārzeņu figūriņu, lai ap plkst.13:00 radītos meistardarbus apkopotu dārzeņu skulptūru izstādē apskatei visiem tirgus apmeklētājiem.

Kartupeļu svētku tradīciju savā laikā iedibināja uzņēmēji. Savukārt pēdējos gadus svētku organizēšana pārgājusi pašvaldības pārziņā. Tāpēc Madonas novada pašvaldība aicina dārzeņu, augļu un ogu audzētājus, pārstrādātājus un tirgotājus, kā arī amatniekus un rokdarbniekus – visus interesentus pieteikties šim svētku gada tirgum līdz 5.oktobrimelektroniski www.businessmadona.lv vai zvanot pa tālr.27843665; 26395710.

KartupeluSvetki2015_A1_2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *