MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Pārrunā iespējamo sadarbību cīņas sporta pasaules čempionāta organizēšanā Liepājā

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Hadarovičs 3. jūnijā tikās ar cīņas sporta federāciju vadītājiem, lai pārrunātu iespējamo sadarbību Pasaules čempionāta etniskajās cīņās organizēšanā Liepājā.

Uz tikšanos domē bija ieradies Starptautiskā Zurhane Sporta federācijas prezidents Mohsens Mehralizadehs, Lietuvas Cīņas federācijas prezidents Gintautas Vileita un viceprezidents Vladimiras Mataitis, kā arī Latvijas Cīņas federācijas prezidents Dzintars Urbančiks.

Kā atzina Mohsens Mehralizadehs, Liepāja ir piemērota vieta starptautisku sporta sacensību organizēšanai ar tam nepieciešamo infrastruktūru. „Prieks, ka pilsēta atbalsta dažādus sporta veidus, tostarp cīņas sportu. Liepāja atbilst visiem priekšnosacījumiem, lai kļūtu par cīņas sporta reģionālo centru. Saskatām iespēju arī turpmāk sadarboties ar Liepāju, izvērtējot arī Pasaules čempionāta etniskajās cīņās organizēšanu tieši šeit,” sarunā uzsvēra Mohsens Mehralizadehs.

Kā norādīja Lietuvas cīņas federācijas viceprezidents Vladimiras Mataitis, sportistu, treneru un ārvalstu viesu uzņemšana pilsētā un Liepājas Olimpiskajā centrā Eiropas čempionāta jostu cīņās laikā bija ļoti augstā un profesionālā līmenī, sākot no apsardzes nodrošinājuma līdz organizatoriskām lietām.

Jau ziņots, ka no 30. maija līdz 1. jūnijam, Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās Eiropas čempionāts jostu cīņās klasiskajā un brīvajā stilā.

Liepājniekiem Eiropas čempionāts bija veiksmīgs ar trīs čempiona tituliem – Jānim Rēriham par uzvaru brīvajā stilā līdz 80 kg (Jānim Rēriham arī trešā vieta klasiskajā stilā), Nikolajam Lapšinam par uzvaru brīvajā stilā līdz 90 kg, kā arī Karolīna Tjapko ieguva zelta medaļu klasiskajā stilā
līdz 55 kg.

Godalgotas vietas saņēma arī Kristaps Kalnakārklis – 2. vieta klasiskajā stilā līdz 70 kg, Romāns Klibiks – brīvajā stilā 3. vieta, Uldis Glāziņš – klasiskajā stilā 3. vieta. Kā arī Māris Štāls poļu cīņas veidā kolučā svara kategorijā līdz 65 kg ieguva 3. vietu.

Šāda veida sacensības Latvijas cīņas federācija kopā ar Liepājas pilsētas domi organizēja pirmo reizi. Šajās sacensībās piedalījās vairāk kā 120 sportistu un treneru no 22 Eiropas valstīm: Austrijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Dānijas, Armēnijas, Albānijas, Azerbaidžānas, Somijas, Gruzijas, Itālijas, Bulgārijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Moldovas, Polijas, Krievijas, Serbijas, Slovākijas, Šveices un Ukrainas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *