MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Nedēļas laikā Siguldas skolas izglābušas vismaz 28 kokus

Pirmspēdējā skolas nedēļā, no 19.maija līdz 26.maijm, „Eco Baltia grupas” Siguldas vides apsaimniekošanas uzņēmums PSIA „Jumis” organizēja PET pudeļu un makulatūras vākšanas akciju Siguldas skolām. Akcijā piedalījās sešas komandas, kas nedēļas laikā kopā savāca 8,17 kubikmetrus (m3) PET pudeļu un 1986 kilogramus (kg) makulatūras.

„Liels paldies visiem skolēniem, kas piedalījās akcijā un tik īsā laikā kopīgi sasniedza lielisku rezultātu. Akcija apliecina, ka kopā varam ne vien mācīties dzīvot videi draudzīgi, bet arī sasniegt lieliskus rezultātus, palīdzot izlietotajām PET pudelēm un papīram sākt otro dzīvi. Ja viena pārstrādāta tonna makulatūras izglābj 14 kokus, tad Siguldas skolēni tikai vienas nedēļas laikā ir izglābuši vismaz 28 kokus, kā arī nodevuši pārstrādei vairāk nekā 6500 PET pudeles. No 27 pārstrādātu PET pudeļu šķiedrām var noadīt vienu džemperi. Tāpēc aicinu šķirot izlietoto iepakojumu ne tikai akciju laikā, bet arī ikdienā, lai Latvija būtu zaļa un tīra!” aicina PSIA „Jumis” direktors Ivars Stuklis.

Akcijas laikā vislabākos rezultātus PET pudeļu un makulatūras vākšanā sasniedza Siguldas Pilsētas vidusskolas 2.A klase, kuras klases audzinātāja ir Iveta Krūzīte. Šīs klases skolēni nedēļas laikā savāca 755 kg makulatūras un 5 m3 PET pudeļu. Klase lieliskākam mācību gada noslēgumam balvā saņems 100 eiro dāvanu karti kopīgai atpūtai piedzīvojumu parkā „Tarzāns”.

PSIA „Jumis” saka lielu paldies arī pārējām Siguldas skolām un klasēm, kas piedalījās akcijā: Siguldas pilsētas vidusskolas 6.B klasei (audzinātāja Aiva Cvetkova), Siguldas 1. pamatskolas klasei (audzinātāja Laimdota Kerna), Siguldas pilsētas vidusskolas 5.A klasei (audzinātāja Vineta Šķestere-Buka), Siguldas pilsētas vidusskolas 2.D klasei (audzinātāja Ieva Gaile) un Mores pamatskolas skolēniem (audzinātāja Inita Saulīte).

Siguldas pilsētas SIA “Jumis” ir „Eco Baltia grupas” vides apsaimniekošanas uzņēmums, kas nodarbojas ar sadzīves un šķiroto atkritumu apsaimniekošanu, būvgružu un lielgabarīta atkritumu savākšanu, kā arī sniedz sezonālos un asenizācijas pakalpojumus. PSIA “Jumis” ir ilggadēja pieredze, apkalpojot gan pašvaldības iestādes, gan ražošanas uzņēmumus, tirdzniecības centrus un privātpersonas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *