MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Madonas novadā norisināsies Aviācijas svētki

4.jūlijā Madonas novada Degumniekos (lidlaukā) norisināsies novadā iemīļotie Aviācijas svētki, kuri solās būt interesanti, apmeklētājiem piedāvājot aizraujošu pasākumu programmu!

Pasākuma programma:

No plkst.10.00 līdz plkst.12.00 norisināsies lidmašīnu apskate uz skrejceļa un lidmodeļu demonstrēšana.
Plkst.12.00 sāksies Latvijas robežsardzes paraugdemonstrējumi aeromobilajās operācijās (šajā pasākumā piedalīsies divi Latvijas Robežsardzes helikopteri).
Plkst.13.00 sāksies 30 PITTS MONSTER aerobātikas paraugdemonstrējumi.
No plkst.13.30 līdz plkst.14.00 norisināsies grupas lidojums, bet plkst.14 sāksies panorāmas lidojumi, kuros varēs piedalīties tie apmeklētāji, kas vēlēsies paskatīties, kā Degumnieki un tuvējā apkārtne izskatās no augšas.
No plkst.17.00 līdz plkst.19.00 programmā paredzēta Degumnieku kausa izcīņa paramotoru veiklības sacensībās.

Aviācijas svētkos piedalīsies aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļa ar helikopteru Mi-17!
Helikoptera un tā aprīkojumu izrādīšana plānota plkst. 10:00 līdz 12:00, pēc kā sekos paraugdemonstrējumi!

Aviācijas svētku programmā ierādīta vieta arī dažādiem izklaides un kultūras pasākumiem: no plkst.12 iesaistīties „Pārsteigumu karuseļa” piedāvātajā programmā aicināti svētku jaunākie apmeklētāji; plkst.13.30 un plkst.17 savus priekšnesumus piedāvās Bērnu un jauniešu centra jaunie mūziķi, bet no plkst.15 svētku teritorijā koncertēs leģendārā latviešu grupa „Jumprava”.

Vakaru noslēgs jautra zaļumballe, kurā muzicēs grupas „Ceļojums”, „Alise” un „Velves”.
Pasākumu vadīs un par muzikālo noformējumu gādās „Latvijas Radio 2” ētera balss DJ Aivis.

Degumnieku Aviācijas festivāla aizsākumi meklējami 2011.gadā – toreiz tas tika organizēts kā privāts aviācijas pasākums, taču divu lidmašīnu lidināšanas un nakšņošana Degumnieku lidlaukā piesaistīja lielu vietējo iedzīvotāju un Ošupes pagasta amatpersonu interesi, tāpēc jau 2012.gadā tika organizēts pirmais publiskais Degumnieku lidlauka aviācijas pasākums, kas tika ļoti kupli apmeklēts, tādēļ šis pasākums jau kļuvis par labu tradīciju.

Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls par gaidāmo pasākumu: “Četros gados Aviācijas svētki Degumniekos no divu motoplanieru parauglidojumiem ir izauguši par nozīmīgu pasākumu Vidzemes un Latgales reģionos. Lidojumus veiks vairāk kā 10 lidaparāti, „saldais ēdiens” protams būs aerobātikas lidojumi. Svētku mērķis ir popularizēt mazo aviāciju, Degumnieku lidlauku, Lubāna mitrāju, tā radot bāzi lidlauka infrastruktūras attīstībai un tūrisma, tai skaitā aviotūrisma, veicināšanai reģionā! ”

Ieejas maksa pasākumā: pieaugušajiem – EUR 7; bērniem no 7 līdz 18 gadu vecumam un studentiem, uzrādot studenta apliecību – EUR 3. Iebraukšana ar automašīnu teritorijā – EUR 2. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, 1. un 2. grupas invalīdiem – ieeja bez maksas.

512a

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *