MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Madonā kopīgi radīta Lieldienu noskaņa

Sācies pavasaris, spīd saulīte un šur tur jau redzamas vizbulītes. Straujiem soļiem tuvojas Lieldienas!

Madonā redzamas jaunas Lieldienu dekorācijas, kuras šogad var dēvēt par īpašām. Īpašām tāpēc, ka to izveidošanā piedalījušies novada iedzīvotāji. Pirms kāda laika madonieši un novada iedzīvotāji tika aicināti piedalīties Lieldienu rotājumu veidošanā, pastāstot ar ko viņiem asociējas šie svētki. Un nu šie vārdi grezno pilsētas jaunās Lieldienu dekorācijas.

Šī gada dekorāciju izveidē bez Īpašumu uzturēšanas dienesta un ainavu arhitektes Agneses Silupas līdzdalības tika iesaistīta arī Madonas Jāņa Simsona mākslas skola, JIC “Burbulis”, Madonas novada bibliotēka, kā arī Madonas novada iedzīvotāji, kuri izteica savas asociācijas par Lieldienu laiku un svētkiem.

Idejas koncepcijas pamatā šogad dominē vārds. Jautājums, kas bija pirmais-ola vai vista? Pirmais bija vārds! Šīs pamatidejas autore- Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas direktore Kristīne Šulce. Lieldienu olas, kuras izvietotas visos rotācijas apļos, galvenais elements ir vārds/asociācija, latviešu tautasdziesmas un mīklas par Lieldienām.
JIC “Burbulis” Ievas Repšas vadībā ar jauniešiem apgleznoja trīs stiklaplasta olas, kuras atrodas uz Augu ielas rotācijas apļa, pārējās dekorācijas veidoja Kristīne Šulce ar ainavu arhitekti Agnesi Silupu. Uz olām tika atspoguļoti iesūtītie cilvēku asociāciju vārdi, Madonas novada bibliotēkas atlasītās tautasdziesmas un mīklas. Divu nedēļu garumā krāsošanas darbos un dekorāciju izveidē piedalījās dārzniece Gita Luce, jaunietes Sabīne Rieba un Lelde Virziņa.

Top pēdējie štrihi un noformējums foto stūrītim, kur tematisko zīmējumu veic Kristīne Šulce. Jā, Madonā būs fotostūrītis, kur varēs nobildēties visi gribētāji!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *