MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Līgo pasākumi Jaunpilī

Sagaidot Līgo svētkus, 20. jūnijā no plkst. 18:00 visi aicināti uz Jāņu ielīgošanu Jaunpils pils laukumā pie parādes durvīm.

Koncertā piedalīsies bērnu dienas centra “Zemenīte” mazie dejotāji, dziesmu un deju ansamblis “Putni”.

Tradicionāli darbosies tirdziņš, kurā pārdošanā būs dažādi Jāņu sieri, alus, pīrāgi, vainagi un pušķi, krelles, cepures un dažādi našķi.

Līdzi ņemsim ziedus, zaļumus, smilgas, Jāņu zāles, saitītes – vainagu, pušķu un kreļļu gatavošanai!

22.jūnijā plkst. 20:00 pulcēsimies Kartavkalnā Vasaras saulgriežu svinībās uz Saules ugunskura aizdegšanu kopā ar folkloras kopu “Virši” .

Līdzi ņemsim trejdeviņas – trīs reiz deviņas, Jāņu zāles!

Jau lasot katrai zālei – puķītei, augam, ir jāvēlas sava vēlēšanās: pirmās deviņas – par sevi, otras deviņas: par saviem tuvajiem un trešās deviņas: par zemi, tautu, valsti, pasauli. Ir jāatceras, kura zāle ir kurai vēlmei.

Kad ugunskurs jau būs iekurts, kādā brīdī visi savus zāļu pušķīšus pa vienai zālītei metīsim ugunī, lai mūsu vēlēšanās top!

Nākat šurpu, nākat šurpu, viņas puses līgotāji! 23.jūnijā plkst. 22.00 Jaunpils parka estrādē lustēsimies Līgo svētku Zaļumballē, kurā spēlēs ansamblis „Novadnieki” no Siguldas.

Savukārt, Viesatās 23. jūnijā plkst. 20:00 Viesatu amatiermākslas kolektīvu dalībnieki aicina uz Līgo koncertu Viesatu birzītē, bet pēc koncerta dejas līdz saullēktam!

LigoPasakumiJaunpiliS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *