MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepāju pārstāvēs Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas atklāšanā

Rītdien, 28. augustā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) svinēs “Gaismas pils” atklāšanas svētkus. Novadu dienās Liepāja tiks bagātīgi pārstāvēta, lai svētku apmaklētājiem radītu priekšstatu par Liepāju kā daudzveidīgu radošu, idejām bagātu pilsētu.

LNB mājas lapā norādītā informācija vēsta, ka interesenti varēs satikties ar gandrīz 500 Novadu dienas dalībniekiem. Tās ēka kļūs par skatuvi Latvijas novadiem. Katrs Gaismas pils stāvs tiks atvēlēts kādam Latvijas novadam, kas rādīs visu, ar ko lepojas. Kurzemei ir atvēlēts 4. stāvs.

Lai prezentētu Liepāju, rītdien uz Rīgu dosies Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas bigbends, Gints Purgailis, lai pieskandinātu Gaismas pili ar Liepājai raksturīgām skaņām. Ikvienam interesentam būs iespēja noskatīties režisora Roberta Vītola nesen uzņemto dokumentālo filmu “Kosmopolītiskā Liepāja”, režisora Rodrigo Rikarda filmu “Dzintara ceļš” par Baltijas jūras piekrasti no Lejaskurzemes līdz Lietuvas robežai ar Liepājas dzejnieka Olafa Gūtmaņa ievadvārdiem. Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs apmeklētājus informēs par Liepāju kā brīvdienu galamērķi. Būs iespēja apskatīt koncertzāles Lielais Dzintars maketu, 3D video stendus, tādejādi sniedzot priekšstatu par to kāda šī koncertzāle izskatīsies līdz tā pilnībā būs gatava. Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete stāstīs par tautastērpu darināšanas un nēsāšanas tradīcijām. Kurzemes tautastērpus demonstrēs Vērgales vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vērgalīte”, vadītāja Kristīne Jaunbrūna. Blue Shock Bike, kas nodarbojas ar elektrodivriteņu ražošanu, iepazīstinās un izglītos sabiedrību par alternatīvās enerģijas pielietojamību un to efektīvu lietošanu ikdienas vajadzībām. Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka uz LNB vedīs grāmatu izstādi un viktorīnu. Kuplā skaitā uz Rīgu dosies Liepājas literāti, kuri apmeklētājiem piedāvās dažādas izstādes, ekspozīcijas, videofilmas un videoinstalācijas. Ar autorlasījumiem uzstāsies Ineta Stadgale, Gunta Šnipke, Daina Vanaga, Valentīns un Sandra Vensko. Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā sniegs trīs koncertus LNB Ziedoņa zālē. Soliste: Elīna Šimkus. Programmā: A. Kalniņš – Mana dzimtene, P. Barisons – “Ziedu vija” – Lilija, J. Ivanovs—6. simfonijas 2. daļa, E. Dārziņš – Mana laime, E. Dārziņš – Melanholiskais valsis, E. Dārziņš – Aizver actiņas, A. Engelmanis – Rondo orķestrim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *