MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Cēsniekus aicina piedalīties suvenīru izstādes veidošanā

Atzīmējot Starptautisko tūrisma dienu Cēsīs no 26.-28.septembrim notiks dažādi pasākumi, atrakcijas, ekskursijas un cēsnieku suvenīru izstāde.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs aicina cēsniekus iesaistīties jaunas izstādes veidošanā “Apkārt pasaulei cēsnieka acīm” un Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centrā (Pils laukums 9) līdz 18.septembrim iesniegt piemiņas suvenīrus no saviem ceļojumiem Latvijā un ārvalstīs.

Suvenīri simbolizē ceļotāja emocijas, pārdzīvojumu, atklājumus par dažādām vietām, cilvēkiem, tradīcijām, un ne tikai. Kāds suvenīru nopērk, kāds pagatavo vai pasūta. Izstādes organizatori īpašniekus aicina savu braucienu piemiņas lietas iesniegt kopā ar īsu aprakstu, lai arī izstādes apmeklētājs spētu “ceļot” līdzi vai atrast savu nākamā ceļojuma galamērķi. Tematiskā izstādē tiks atklāta 26.septembrī Cēsu Jaunajā pilī.

Iesniegt aicinām praktiskus, vēsturiskus un mākslinieciskus suvenīrus, piemēram, tekstīlijas, traukus, rotas, dekorus, mūzikas priekšmetus, grāmatas u.c. Visu atnesto suvenīru piemērotība izstādei tiks izvērtēta pēc tematikas. Jautājumu gadījumā aicinām konsultēties ar izstādes koordinatori Lailu Skujiņu (e-pasts laila.skujina@cesis.lv, tālr. 64121815).

Starptautiskās tūrisma dienas mērķis ir pievērst uzmanību tūrisma nozīmei sabiedrībā, kultūrā, politikā un ekonomikā. Šī gada tēma – tūrisms un sabiedrības attīstība – koncentrējas uz tūrisma jomas ietekmi uz vietējās sabiedrības attīstību, iespējām iedvesmot un radīt jaunas idejas dažadām pārmaiņām.

Plašāka informācija par Starptautiskās tūrisma dienas pasākumiem Cēsīs tiks publicēta www.turisms.cesis.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *