MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepāja 10.aprīlī modīsies džeza mūzikas mēnesim

Jau 10.aprīlī Liepājas Džeza dienas tiks atklātas ar koncertu „Liepāja mostas džezam”, kas veltīts Liepājas 390 gadu jubilejai. Džeza un popmūzikas koncertu būs iespējams baudīt pulksten 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā.

Koncertā klausītājus priecēs gan džeza klasikas un popmūzikas skaņdarbi, gan pianista Ulda Marhilēviča dziesmas popmūzikas un džezroka ritmos. Koncertā ar savu sniegumu dalīsies Uldis Marhilēvičs, Andris Ērglis, Baiba Skurstene– Serdiuke, Katrīna Kabiņecka, Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas Big Band un zēnu koris, kā arī Liepājas TMKC jauktais koris „Laiks”.

Uldis Marhilēvičs ir Latvijā iemīļots mūziķis, komponists un pianists, kas savas karjeras laikā spēlējis tādās grupās kā “Liepājas brāļi”, “Inversija”, “Opus” un “Remix”. Mākslinieks jau vairāku desmitu gadu garumā ir radījis skaņdarbus gan pop mūzikas, gan kora un teātra mūzikas stilos, kas kļuvuši par neatņemamu sastāvdaļu Latvijas un jo īpaši Liepājas mūzikas vēsturē.
Liepājas Kultūras pārvalde jau desmito gadu pēc kārtas Liepājā organizē Džeza dienas, kas kļuvušas par skaistu un gaidītu notikumu liepājnieku un Liepājas viesu dzīvēs. Ik gadu Džeza dienas aicina klausītājus uz vairākiem izciliem pašmāju un ārzemju mākslinieku koncertiem.

Šogad Liepājas Džeza dienas ir sarūpējušas džeza mīļotājiem trīs neaizmirstamus koncertus, kas visa aprīļa garumā priecēs klausītājus gan jau ar zināmiem, gan retāk atskaņotiem džeza skaņdarbiem, gan orģinālkompozīcijām un melodiju aranžijām. Džeza dienu otrais koncerts norisināsies 18.aprīlī un tajā klausītājus muzikāli izklaidēs Ieva Kerēvica, savukārt Džeza dienas tiks noslēgtas 24. aprīlī ar dziedātājas Jolantas Gulbes-Paškevičas daiļradi.

Papildus 27.aprīlī pulksten 17.30 radošajā telpā „Ideju bode” ikvienam interesentam ir iespēja apmeklēt saksofonista Toma Rudzinska meistarklasi, kurā mūziķis aicinās uz sarunu par džeza mūziku, kompozīciju, instrumentu spēli un treniņa rutīnu. Esošie un topošie mūziķi aicināti ņemt līdzi savus instrumentus – saksofonu, flautu, klarneti, akustisko ģitāru.

Liepājas Džezu dienu koncertu biļetes ir pieejamas „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas 7 EUR un 10 EUR. Skolēni, studenti un pensionāri koncerta biļetes var iegādāties ar 15% atlaidi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *