MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Latviskās dzīvesziņas biedrība “LATVE” vērtējumam nodod savu otro Spēka dziesmu krājumu

Piektdien, 12. decembrī, plkst. 19.00 Ventspils teātra namā ”Jūras vārti” notiks grāmatas ”Spēka dziesmas. Uguns.” atvēršanas svētku koncerts. Pasākums vedinās izjust grāmatas galveno vēstījumu – uguns iekuršana gan dabā, gan cilvēkam sevī, kā arī dziesmu enerģētisko skanējumu mūziķu izpildē.

Atvēršanas svētku gaitā savās zināšanās par tautasdziesmas spēku dalīsies grāmatas autore, psiholoģe un latviskās dzīvesziņas ilggadēja praktizētāja, ”Kurzemes tautskola” dibinātāja Sarmīte Strautmane. Savukārt grāmatā ietverto spēka dziesmu sajūtas izdziedās Latvijā iemīļoti mūziķi: Kristīne Kārkle, Marts Kristiāns Kalniņš, Ilze Grunte, Edgars Kārklis, Gatis Valters un ventspilniece Karlīna Priedēna.

Ar grāmatas un mūzikas ierakstu palīdzību Spēka dziesmu veidotāji vēlas vērst uzmanību, ka ikvienam no mums ir dota iespēja dzīvot saskaņā ar Dievu un Laiku. Vispraktiskāk to izdarīt ir godājot Sauli un ņemot palīgā Uguni. To dēvē par Uguns ritu. Laiks, Uguns, labais nodoms un dziesma ir pārbaudīti instrumenti, kas palīdz piesaistīt spēku, lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti. Grāmatā tiek arī stāstīts par katras dziesmas enerģētisko būtību, kuru caur muzikālo izpildījumu nodod mūziķi, kopumā veidojot 18 tautasdziesmas, radot īpašas sajūtas ikvienam.

Latviskās dzīvesziņas biedrība ”LATVE” jau kopš 2012. gada darbojas ar mērķi veicināt latviskās dzīvesziņas praktizēšanu Latvijā, izzinot mūsu tautas garīgo mantojumu un liekot to lietā savā ikdienā. Biedrības 2012. gadā izdotais pirmais Spēka dziesmu rakstu krājums un muzikālais izpildījums jau ir guvis lielu atsaucību Latvijā un ārpus tās robežām. Publikāciju turpināja 2013. gadā izdotā Spēka gadagrāmata, apvienojot gada plānotāja formātu ar meditatīviem muzikāliem ierakstiem.

Pasākums tiek rīkots ar Ventspils pilsētas domes atbalstu.

Koncerta biļetes ir pieejamas “Biļešu Paradīzes” kases visā Latvijā, kā arī koncerta norises vietā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *