MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Kuldīgā ierodas Eiropas tūrisma līderi no Briseles

Pēc Kuldīgas oficiālā uzaicinājuma Latvijā šodien, 19. maijā, ierodas Eiropas Komisijas Tūrisma Departamenta Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu (E.D.E.N) sadarbības tīkla vadības grupa, lai vairāku dienu laikā spriestu par starptautiskiem tūrisma sadarbības projektiem turpmākajos gados un iepazītu Kuldīgas un Latvijas tūrisma piedāvājumu.

Savā veidā šī ir unikāla vizīte, jo katru gadu ES E.D.E.N. sadarbības tīkla vadības grupa tiek sasaukta Briselē, bet pēc Kurzemes tūrisma asociācijas vadītāja Arta Gustovska, kurš pērn tika ievēlēts par Latvijas pārstāvi vadības grupā un Igaunijas pārstāvja Aivar Ruukel ierosinājuma, vadības grupas sēdes tiek pārmaiņus rīkotas nevis Briselē, bet šajā gadījumā Kuldīgā, Latvijā. Tā kā pārējie vadības grupas pārstāvji atbalstīja šo priekšlikumu, tad vadības grupa tiek rīkota Kuldīgā un nākamreiz citviet Eiropas valstīs.

ES E.D.E.N. sadarbības tīkla vadības grupā ietilpst pārstāvji no Beļģijas, Vācijas, Īrijas, Austrijas, Itālijas, Igaunijas, Latvijas, u.c. valstīm. Tie visi ir savas valsts izcilāko tūrisma galamērķu tūrisma profesionāļi, kuri atbalsta igtspējīgu tūrismu un ir ļoti ieinteresēti Latvijas tūrisma piedāvājumā ar saukli „Best enjoyed slowly”.

Vēl Eiropas tūrisma profesionāļus ļoti interesē iepazīties ar Kuldīgas unikālo piedāvājumu. Jau agrāk ziņots, ka 2014.gada 6. martā, Berlīnē, starptautiskajā tūrisma gadatirgū ITB notika prestižās starptautiskās tūrisma balvas VISTAS (Vision on Sustainable Tourism) gala nominēšanas ceremonija, kurā no izvirzītām 21 Eiropas kandidātu pilsētām, lielo VISTAS balvu ieguva tieši Kuldīga.

Kopumā VISTAS starptautiskajai balvai tika izvirzīti un vērtēti vairāk nekā 100 Eiropas tūrisma galamērķi, no kuriem starptautiskie eksperti finālā nominēšanai izvirzīja tikai 20 kandidatūras. Prestižajā VISTAS konkursā galamērķus vērtēja neatkarīgie Eiropas kvalitātes eksperti no dažādām valstīm.

EDENLatvia_2010 (2)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *