MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Kokmuižas svētkos rādīs filmu “Nauris”, kuras epizodes filmēšanā uzspridzinātas Kokmuižas alus darītavas drupas

Sestdien, 12. septembrī, Kokmuižas svētku ietvaros Kocēnos notiks daudz dažādu aktivitāšu, tostarp arī filmas “Nauris” demonstrēšana. Filma “Nauris” ir 1957. gada latviešu padomju spēlfilma. Filmas režisors – Leonīds Leimanis. Filma uzņemta Rīgas Mākslas un hronikālo filmu studijā (Rīgas kinostudija), vairāki filmas fragmenti filmēti dažādās vietās Latvijā. Viena no šīm vietām ir arī Kokmuiža, un filmas uzņemšana ir bijis liktenīgs mirklis Kokmuižas kompleksa ēku pastāvēšanas vēsturē. Filmējot kādu no ainām, bijis paredzēts spridzināt vecās Kokmuižas alus darītavas drupas. Sprādziena rezultātā blakus esošajā Kokmuižas baltajā dzīvojamā namā parādījās liela plaisa, kuras rezultātā šī ēka no Kokmuižas ansambļa pazuda. Mūru spridzināšana filmas laikā iznīcināja pēdējos Kokmuižas alus brūža tajā laikā vēl redzamos pavedienus.
Filmas demonstrēšanas sākums plkst. 15.00.

Filmas sižets: Nauris ar savu mazo māsu un vectēvu Upmali dzīvo nelielā piejūras ciematā. Nauris uzzina par skolas apzagšanu, ko paveicis vectēvs kopā ar Lazdānu. Vēlēdamies aizstāvēt savu vectēvu, Nauris slepus nogādā nozagto atpakaļ uz skolu, tādā veidā izraisot uz sevi aizdomas. Nauri aizstāv viņa skolasbiedri.

Interesants ir fakts, ka filmēšanās laikā galvenajam varonim Naurim – Haraldam Ritenbergam – pašam bez dublieru palīdzības bija jāmet salto, jājāj ar zirgu un jāsatiekas ar vilcienu pašnāvības epizodē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *