MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

„Daugavpils ReStArt 2015” tuvojas!

No 11.septembra savu skanējumu uzsāk IV Starptautiskais Mūzikas un Mākslas festivāls „DAUGAVPILS ReStArt 2015”, kura mērķis ir atklāt mūzikas un mākslas daudzveidību, šogad īpašu uzmanību veltot tieši laikmetīgajām to izpausmēm.

Festivāla ietvaros vairāk nekā 20 dažādos koncertos, performancēs, izstādēs u.c. pasākumos ikviens mūzikas un mākslas baudītājs varēs atrast sev piemērotāko, jo skanēs gan baroks un klasiska, gan džezs un mūsdienu alternatīvā mūzika, kā arī izstādēs būs iespēja aplūkot gan latviešu vecmeistaru, gan moderno mākslu.

Festivālu ieskandinās alternatīvās un smagās mūzikas grupu koncerts „Dzelzs Rainis Cietoksnī” piektdien, 11.septembrī. Savukārt uz festivāla atklāšanu ikviens interesents tiek aicināts 12.septembrī plkst. 19:00, kad tiks svinēti Rīgas ielas svētki. Šogad svētku pasākuma nosaukums ir „Ķeram mākslu, radošo sajūtu straumē!!”, kas ir kā simbolisks apliecinājums mūzikas un mākslas daudzveidībai, ļaujot publikai pašai to iepazīt un mēģināt „saķert” mākslu dažādās tās izpausmēs ielu koncertos, izstādēs, perfomancēs, gaismu spēlēs utt.

Festivāla laikā, baudot festivāla pasākumu klāstu, būs iespēja klausīties pianistes Aurēlijas Šimkus, Kaspara Zemīša, franču džeza dueta: Dominique Pifarély (vijole) un Claude Tchamitchian (kontrabass), Sinfonietta Rīga, Daumanta Kalniņa, džeza grupas JAZZATOMY, rokgrupas INDYGO u.c. mūziķu sniegumu, kā arī iepazīt Jose Manuel Ciria (Spānija), latviešu glezniecības vecmeistara Valda Buša, Daugavpils mākslinieku, 4.starptautiskā grafikas simpozija dalībnieku u.c. meistaru darbus.

Festivāls noslēgsies 16.oktobrī ar jau par tradīciju kļuvušu kora mūzikas koncertu. Šogad koncertā uzstāsies jauniešu kolektīvi – Daugavpils skolu kori, kuri šogad piedalījās 11.Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Rīgā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *