MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Jūrkalnē notiek starptautisks mākslas plenērs “Suiti”

Ventspils novada Jūrkalnē sācies starptautiskais mākslinieku plenērs “Suiti”. Šoreiz tradicionālajā pasākumā, kuru rīko piekto gadu, iesaistījušies 14 mākslinieki, tostarp divas gleznotājas no Igaunijas.

Desmit dienu laikā grafiķi, tēlnieki, fotogrāfi un gleznotāji – Ivars Miķelsons, Didzis Grozds, Elīna Titāne, Sanita Ābelīte, Kirils Panteļejevs, Kristīne Nuķe, Sandra Strēle, Madara Neikena, Anniki Kari, Cornelia Kotto, Jānis Dukāts,
Esmeralda Purvišķe, Igo un Juris Krafts –, iedvesmojoties no dabas, satiktajiem cilvēkiem un vietējās kultūras, radīs jaunus darbus, kurus, sakot no 10. jūlija, varēs apskatīt četros Jūrkalnes krodziņos un tautas namā. Šajā dienā Alsungā atvērs jaunu vides objektu – suitu tikšanās vietu –,tādējādi papildinot līdzīgu pagājušā gada plenērā izveidoto vides objektu Gudeniekos. Savukārt nākamgad suitu tikšanās vieta taps Jūrkalnē, tā noslēdzot tematisko ciklu, norāda biedrības “Vēja sēta” pārstāvis Uģis Dadzis.

Mākslinieku plenērs Jūrkalnē pirmo reizi notika 2010. gadā, tā iniciators bija mūziķis Igo, pēc diviem gadiem pasākumā iesaistījās arī ārvalstu mākslinieki, bet pērn plenērs aizsāka tematisku ciklu “Suiti”, atspoguļojot šim novadam raksturīgo noskaņu arī rotās un tērpos. Plenērā viena diena vienmēr, arī šovasar, tiks veltīta sadarbībai ar bērniem, un profesionālie mākslinieki rādīs viņiem, kā no dažādiem materiāliem var izveidot instalācijas un tradicionālas formas mākslas darbus.

Plenērs ne tikai attīsta jaunradi, bet arī popularizē kultūrtūrisma attīstību suitu novadā un rosina vietējos iedzīvotājus uzdrošināties izpaust sevi dažādos mākslas veidos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *