MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Pārbaudīts – baudāmākais brančs Latgalē!

Pēterdienā, Kārsavas novads aicināja ciemiņus uz Malnavas maiznīcu “Dzīles”, kur tika pasniegts pirmais lauku labumu brančs Latgalē. Tradicionālā latgaliešu virtuve, spēka putra, mājas siers un kūpināta gaļa ar rupjmaizi mijās ar svētku kūkām un uzkodām.

Brančs, jeb vēlās brokastis, ir veids kā sevi un ģimeni brīvdienās palutināt ar gardu ēdienreizi, satikt kaimiņus, iepazīt jaunus interesantus cilvēkus un kavēties patīkamās sarunās omulīgā atmosfērā.

Pirmais Latgales brančs, Kārsavas novadā, pulcēja kopā gan vasaras darbos ierautos kaimiņus, gan jaunus ciemiņus no Latvijas tālākajām malām. Baudot saimnieces Ainas gardo maltīti, tika mītas sarunas par būtiskām un vienmuļām tēmām. Nobaudīto bija iespēja arī iegādāties Latgales tematisko ciemu “Tirgus ciemā”, kas piedāvāja kvalitatīvu vietējo mājražotāju produkciju – zivis, cūkgaļas žāvējumus, pašbrūvētu alutiņu, svaigi sietus sierus, vīnu, Latgales ārēs augušas tējas, medu un aromātisku maizi.

Kā jau tradicionāli Latgalē, dejas un dziesmas neformālā gaisotnē noslēdza pirmo mājražotāju svētdienas branču. Novērtējot cilvēku interesi, vēlajām brokastīm latgaliešu tradīcijās būs arī otrais cēliens, sekojiet informācijai un apciemojot viesmīlīgo Malnavas maiznīcu “Dzīles”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *