MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Jelgava svinēs Teātra svētkus

Atzīmējot Teātra dienu, kas ik gadu starptautiski tiek svinēta martā, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra” aicina uz pasākumiem ikvienam vecumam. Sarunas ar aktieriem, radošās darbnīcas bērniem un leļļu izstāde, bet teātra svētku kulminācija gaidāma 27.marta vakarā plkst. 19:00, kad uz kultūras nama skatuves tiks izdziedātas gan jelgavnieku radītās dziesmas, gan daudzas citas līdzi dungojamas, ironiskā uzvedumā „Rampa mirdz-2”.

Iepriekšējā gadā aizsāktā teātra svētku tradīcija Jelgavā ar humora pilnu dziesmu spēli turpināsies arī šogad zem tāda paša nosaukuma, bet citiem notikumiem. Iezīmējot, Jelgavas pilsētas 750 gadu jubileju, Ā.Alunāna teātra aktieri, Tirkīzkora ansamblis, deju studija Intriga un muzikālā apvienība izspēlēs un izdziedās dažādus ikdienas stāstus no jelgavnieku dzīvēm.

„Šis ir seriālu laikmets – neviens sevi cienošs TV vērotājs neiztiks bez tiem, tādēļ arī Jelgavas teātris devis savam iestudējumam nosaukumu „Rampa mirdz – 2” (atceramies pagājušā gada koncertizrādi „Rampa mirdz!”, kurā ar mīļu smaidu stāstījām par teātra pasaules aizkulisēm). „Rampa mirdz – 2” Jelgavas jubilejas gadā risinās sirsnīgi nenopietnus dialogus par mums pašiem – jelgavniekiem un mūsu kopējām mājām – Jelgavu. Un varbūt Teātra dienas izrādes „Rampa mirdz” kļūs par tradīciju teātra pilsētā Jelgavā līdzīgi kā „Teātra Žurka” Nacionālajā teātrī! Svinam kopā!”, tā par uzvedumu režisore Dace Vilne.

Savukārt 28.martā plkst. 11:00 un 14:00 teātra svētki turpināsies mazajiem jelgavniekiem. Jelgavas Jaunais teātris parūpēsies, lai k/n „Rota” pārvērstos par Teātra mežu, kur kopīgās rotaļās un darbnīcās sastapt teātra meža iemītniekus, bet izglītojošā izrādē iepazīties ar maģisko teātra pasauli un tā aizkulisēm.

Svētku ietvaros, 25.martā plkst. 14:00 un 26.martā plkst. 16:00 Ā.Alunāna memoriālajā muzejā visi aicināti iesaistīties sarunās ar Jelgavas teātru aktieriem. Sarunās „Jelgavnieks teātra pasaulē” varēs dzirdēt dažādus teātra aizkulišu stāstus, par to kā notiek darbs pie izrādēm un citas interesantas atmiņas no pašiem aktieriem. Savukārt līdz 6.aprīlim Jelgavas kultūras nama lielajā foajē, apskatāma Latvijas Leļļu teātra 70 gadu jubilejas mobilā izstāde „Leļļu stāsti”. Izstādē redzamas vairāk kā 20 ar rokām darinātas lelles, tāpat izstāde ietvers vēsturisku informāciju par teātra leģendārajiem māksliniekiem, leļļu meistariem, izrādēm un režisoriem.

Biļetes uz uzvedumu „Rampa mirdz-2” iespējams iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē, bet pārējos pasākumos ieeja bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *