MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Daugavpilī izrādīs Rīgas mākslas porcelāna dārgumus

Šodien, 11. martā, plkst. 15:00 Daugavpils Novadpētniecības muzejā tiks atklāta ceļojošā izstāde “Rīgas mākslas porcelāns (1925-1940) no Pētera Avena kolekcijas”.

Svinīgajā notikumā mākslas zinātniece Ludmila Neimiševa plašāk pastāstīs par unikālo porcelāna kolekciju, kā arī būs iespēja tikties ar P. Avena fonda “Paaudze” pārstāvjiem. Izstāde Daugavpilī ikvienam interesentam būs aplūkojama no 11. marta līdz 29. aprīlim.

“Rīgas mākslas porcelāns” izstāde līdz šim izrādīta Rīgā, Madonā, Valmierā, Liepājā, Jelgavā un Maskavā, raisot lielu apmeklētāju interesi. Fonda “Paaudze” pārstāvji ir gandarīti, ka tā aizceļo arī uz Daugavpili, ļaujot pilsētas iedzīvotājiem un viesiem klātienē aplūkot pagājušā gadsimta izcilākos porcelāna mākslas darbus, no kuriem daudzi iekļauti Latvijas kultūras kanonā. Izstādē aplūkojamo kolekciju P. Avens vācis daudzus gadu garumā, un tā būs patīkams pārsteigums gan mākslas pazinējiem, gan tiem, kuri ikdienā ar mākslu ir uz “jūs”.

“Rīgas porcelāna” izstādē aplūkojami reti mākslas porcelāna dārgumi no porcelāna apgleznošanas darbnīcu “Baltars”, “Burtnieks”, “RI PORS” un neiztrūkstoši arī Rīgas slavenās Kuzņecova un Jesena fabriku krājuma. Plašāk par šo darbnīcu vēsturi un sasniegumiem būs iespējams dzirdēt atklāšanas pasākumā. Izstādes tapšanu atbalsta Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *