MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ikšķilē notiks starptautiskā basketbola turnīra “Friendly Cup” spēles

ikskile 1

Starptautiskais basketbola turnīrs “Friendly Cup” (Draudzības kauss) ir izveidots pēc četru Olimpiešu, Igora Miglinieka (Latvija), Arvīda Saboņa (Lietuva), Aleksandra Belostennija (Ukraina) un Anatolija Miškina (Krievija) iniciatīvas.

Turnīrā piedalās šo slaveno basketbolistu sporta skolas. Šis turnīrs dod 12-14 g.v. zēniem lielisku iespēju ne tikai parādīt savas sportiskās prasmes un sacensties savā starpā, bet arī iepazīt citu valstu kultūras un iegūt jaunus draugus.

Pirmais turnīra posms notika 2013. gada februārī Krievijā, kad komandas ciemojās Anatolija Miškina Basketbola skolā, nedaudz ārpus Maskavas, Zvenigorodā. Nākamais posms norisinājās maija mēnesī Odesā, Aleksandra Belostennija nosauktajā basketbola skolā, kur jūra lutināja puišus brīvajā laikā. Vasaras noslēgumā, augustā, Lietuvas dienvidos Druskinikai notika Arvīda Saboņa Basketbola skolas organizētais trešais kausa posms. Latvijas posms ir ceturtais Draudzības kausa posms, kuru organizē Igora Miglinieka Sporta skola Ikšķilē un Salaspilī.

“Friendly Cup” Latvijā norisināsies no 27.aprīļa līdz 2.maijam. Basketbola spēles varēs skatīties Salaspils Sporta namā 28. un 29. aprīlī, bet Ikšķiles vidusskolā 30. aprīlī.

Igora Miglinieka Sporta skola ir dibināta 2011. gada septembrī Ikšķilē. Tās dibinātāji ir Olimpiskais basketbola čempions Igors Miglinieks un direktore Renāte Guslens, ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu. Kopš 2012. gada septembra ir atvērta filiāle arī Salaspilī. Šogad sporta skola aizvada trešo sezonu un audzēkņu skaits ir audzis līdz 210 audzēkņiem, vecumā no 6-19 g.v., darbojas seši basketbola treneri un viena volejbola trenere.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *