MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

„Braucam ciemos!” – 5. jūlijā uz Elejas muižas parku!

Ar viesmīlīgu aicinājumu devīzē „Braucam ciemos!” šogad 5. jūlijā Elejas muižas parkā ikviens ir aicināts uz Jelgavas novada svētkiem, kur ar koncertiem, mājražotāju gadatirdziņu, spēkavīru šovu un Kurzemes guberņas tērpu parādi gan lieli, gan mazi varēs tapt ielīksmoti, nodarbināti un izklaidēti, sākot no plkst. 15:00 līdz pat tumsai un vēl ilgāk.

Šī gada jūlijā Jelgavas novadam aprit piecu gadu jubileja kopš tā izveides. Tāpēc novada svētki šogad organizēti ne vairs vienas dienas ietvaros, bet veidojot nelielas kultūras programmas arī pagastos jau nākamā nedēļā pēc Līgosvētkiem. Savijot aicinājumu „Braucam ciemos” ar uzstāšanos kaimiņiem par prieku, līdz pat galvenajai novada svētku dienai dažādi priekšnesumi gaidāmi ikkatrā no pagastiem, kad kolektīvi ciemosies cits pie cita, apmainoties ar savstarpēju dejotprieku, dziedāšanas vai amatprasmes degsmi.

Tāpat novada svētku nedēļu no 1.-5. jūlijam iešūpos pasākumi jaundzimušo sveikšanai, kad Jelgavas novada domes priekšsēdētājs, sveicot mazulīšu vecākus, dāvina pašvaldības piedzimšanas piemiņas velti – sudraba monētu ar bērna pēdiņu nospiedumu un vēlējumu „Nes Jelgavas novada vārdu pasaulē!” aversā un Jelgavas novada ģerboni reversā. Jau par tradīciju kļuvušais pasākumu cikls organizēts noteiktos pagastos, lai jaunajiem vecākiem būtu vieglāka nokļūšana un laika ekonomija. Pašlaik jau zināms, ka šīs nedēļas ietvaros tiks godināti vairāk kā 135 jaundzimušo vecāki.

Savukārt centrālā Jelgavas novada svētku diena – 5. jūlijs aizsāksies ar Pateicības dievkalpojumu Sesavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, visiem lustīgajiem novada svētku pasākumiem Elejas muižas parkā sākoties plkst. 15:00. Novada svētku programma plānota tā, lai nodarbes Elejas muižas parkā būtu gan pieaugušajiem, gan bērniem. Kamēr mājražotāju un amatnieku tirdziņā lauku labumus vai saimniecībā noderīgas lietas meklē vecāki, bērni varēs izklaidēties „Ponicirka” atrakcijās, bet lielākie bērni brīvdabā skatīties teātra izrādi „Divas acis” pēc Astrīdas Lindgrēnas zināmā darba „Pepija Garzeķe” motīviem. Citi turpat pļaviņā varēs jādelēt uz zirga, vērot deju priekšnesumus un sagaidīt 19.gs. muižnieku apģērba modes tendenču demonstrējumu seno tērpu parādē. Kā zināms, biedrība „LielBarons” projekta ietvaros radījusi unikālu un autentisku seno tērpu kopijas, kad pēc oriģinālām piegrieztnēm tapuši pieci kolekcijas tērpi. Aplūkot klātienē modeļus un noklausīties saistošus stāstus par šo tērpu uzģērbšanas specifiku varēs no plkst. 15:30 līdz 18:00. Drīz pēc tam parka atmosfēra saaktivizēs tos, kas tur īkšķus par dalībniekiem pašvaldības organizētajā konkursā „Sakoptākā sēta”, jo plkst. 18:00 noritēs laureātu sveikšana un uzvarētāju paziņošana.

Savukārt plkst. 19:30, uzjundot klātesošajos adrenalīnu, sevi pieteiks Latvijas spēkavīru šovs, demonstrējot gan pārbaudītus izturības vingrinājumus, gan skatītāju acu priekšā uzstādot jaunus – Jelgavas novada rekordus.

Vakara daļa Elejas muižas parku pielies ar romantiskām balādēm, jo ikviens klātesošais plkst. 22:00 aicināts estrādē klausīties Marijas Naumovas autorkoncertu un vēlāk uzkavēties nakts ballē kopā ar grupu „Tālbraucēji”.
Kā jau ierasts, visas dienas garumā parkā darbosies vasaras kafejnīcas, arī tirdziņš organizēts ar norisi līdz pat plkst. 21:00. Tāpat kā iepriekšējos gados, novada svētku norisēs – it sevišķi mājražotāju tirdziņa kuplināšanā un lustīgas noskaņas radīšanā piedalīsies arī Jēkabpils novada un Lietuvas tirgotāji un deju kolektīvi.

Būtiskākais, ko der ielāgot katram Jelgavas novada svētku apmeklētājam – visas aktivitātes Elejas muižas parkā organizētas bez maksas, arī vakara koncerts ir par brīvu kā dāvana ikvienam novada iedzīvotājam vai viesim. „Braucam ciemos” ciemos uz Eleju 5. jūlijā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *