MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Balvos notiks jau 15. Kamermūzikas festivāls

23. un 24.augustā Balvu muižā notiks 15. Kamermūzikas festivāls, kas pulcēs izcilus mūzikas instrumentu virtuozus, solistus un vokālo grupu.

Festivāls kļuvis par skaistu tradīciju un savdabīgu Balvu pilsētas vizītkarti. Tā ir brīnišķīga iespēja baudīt lielisku mākslinieku sniegumu ne tikai Balvu novada iedzīvotājiem, bet arī kamermūzikas cienītājiem no visas Latvijas.

Iepriekšējos gadus festivālā viesojušies gan izcili latviešu mūziķi, gan arī ārzemju viesi. Šogad divās dienās būs piedāvāti četri koncerti, kur katrs klausītājs varēs atrast muzikālo piepildījumu savai gaumei.

Šim festivālam īpašu noskaņu piešķir gan izsmalcinātā mūzika un talantīgie mūziķi, gan skaistā un akustiskā koncertzāle, no kuras logiem paveras skats uz Balvu ezeru.

15. Kamermūzikas festivāls tiks atklāts 13.augustā plkst.17.00 ar VIGILIA koncertu, kas priecēs ar gregoriskajiem dziedājumiem un agrīno daudzbalsību. Par to parūpēsies vokālā grupa „SCHOLA CANTORUM RIGA”, mākslinieciskais vadītājs Guntars Prānis.

Plkst. 20.00 koncerts “SKAISTA MŪZIKA TRIO”,
Klavieru trio OPERAS izpildījumā. Svetlana Okuņa, vijole, Inga Sunepa, čells
Juris Žvikovs, klavieres, muzikoloģes Lienes Jakovļevas stāsti par mūziku.
Programmā: Ludvigs van Bēthovens, Volfgangs Amadejs Mocarts, Roberts Šūmanis.

Un plkst. 22.00 Muižas terasē klausītājus priecēs “Račevskis/Ozoliņš/Sležis Trio” Oskars Račevskis – taustiņinstrumenti, Reinis Ozoliņš – bass, Kalvis Sležis – sitaminstrumenti.

24.augustā plkst. 16.00. Kamermūzikas festivāla noslēguma koncerts “MELNĀ STĀRĶA LIDOJUMS”. Piedalās: RĪGAS SAKSOFONU KVARTETS: Ilze Lejiņa, soprāna saksofons, Artis Sīmanis, alta saksofons, Ainars Šablovskis, tenora saksofons, Baiba Tilhena, baritona saksofons, Ieva Parša /mecosoprāns/, Valdis Muktupāvels /balss, kokles, dūdas, birbīne/.

Festivāla dienās viesojoties Balvu pusē aicinām uz nesteidzīgu atpūtu! Izbaudiet lauku un dabas burvību mūsu puses lauku sētās, iepazīsiet senos arodus amatnieku darbnīcās, pie maizes cepējas, keramiķiem vai alus brūvētāja, dodieties vēsturiskā ekskursijā par Balvu muižas apbūvi vai lūkojiet Balvu ezera skaistumu no plosta “Vilnītis”!
Aicinām 23.augustā apmeklēt Starptautisko amatnieku tirdziņu laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, kur varēsiet iegādāties gan dažādus gardumus vēdera priekam, gan košas un praktiskas lietas sev vai mājai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *