MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

“Spēlējas ar vārdiem!” – Lembergs ierosinājumu izveidot valstspilsētas nodēvē par muļķīgu

Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) virzībā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vēl aizvien spēlē vārdu spēles – Ventspils saukšoties par valstspilsētu, bet tai klāt būšot novads, žurnālistiem norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Viņa ieskatā, VARAM rosinātā reforma nav ne administratīvā, ne teritoriālā, bet vienkārša pašvaldību robežu grozīšana.

“Sākumā pārgāja no republikas pilsētām uz lielajām pilsētām. Šāds jēdziens pastāvēja kādu mēnesi, un tad kāds gudrinieks izdomāja, ka Latvijas pilsētas tiks sadalītas divos grozos – vienas būs valstspilsētas, bet otras ne Latvijas valstspilsētas. Pie kuras valsts tās būs piederīgas, piemēram, Piltene ar senu un nozīmīgu vēsturi, man grūti pateikt,” komentēja Lembergs, piebilstot, ka kaimiņu valstis, pie kurām pievilkt ne Latvijas pilsētas, gan mums nav daudz.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka vēl pirms trešā lasījuma notiks debates, tā kā vēl neesot zināms, ar ko tas viss beigšoties. “Manī tas izraisa vienkārši smaidu, jo, ja nav ko darīt, tad spēlējas ar vārdiem,” piebilda Lembergs, kurš jau iepriekš VARAM rosinājumu visām deviņām esošajām republikas pilsētām noteikt valstspilsētas statusu nodēvēja par muļķīgu.

Viņš atgādināja, ka no sākuma vispār bija paredzēts, ka būs Ventspils novads, kura sastāvā būs Ventspils pilsēta ar pagasta statusu. “Tagad tā blēdība ir tāda, ka Ventspils būšot valstspilsēta, bet tai klāt ir novads. Es jau domāju, ka novadam ir tiesības uz tādu pašu eksistenci kā Ventspils pilsētai, lai kā viņu tur nedēvētu,” pauda Lembergs.

Kā zināms, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija trešajā lasījumā skata reformas pamatā esošo likumprojektu. Nozares ministrija piedāvā apspriešanai valstspilsētas definīciju.

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *