MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Līgatnē svinēs karaliskā aļņa dienu

maxresdefault

Rīt, 25. novembrī, Līgatnes dabas takās notiks īpašs pasākums – karaliskā aļņa diena, kurā caur zvērkopju stāstiem, radošajām darbnīcām un pastaigām dabā tuvāk tiks iepazīts Latvijas lielākais dzīvnieks.

Rudens ir briežu dzimtas dzīvnieku bauru jeb kāzu laiks. Aļņiem galvā ir “pavasaris” un tiem prātā ir dižošanās ar karalisko galvas rotu – ragiem. Novembra beigās bauru laiks jau garām, tādēļ mierīgākos apstākļos Līgatnes dabas takas tiks svinēta šī diena.

Ikviens apmeklētājs Līgatnes dabas taku dabas izglītības centrā “Pauguri” no plkst. 12:00 līdz 15:00 varēs iepazīt aļņu dzīvesveidu un paradumus, darboties radošās darbnīcās un piedalīties spēlēs.

Pasākumā būs apskatāma arī Gaujas Nacionālā parka mežos atrasto aļņa ragu izstāde. Zootehniķe un ilggadējā Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola dalīsies fotostāstos par Līgatnes dabas taku aļņiem.

Kopumā Līgatnes dabas takās mīt astoņi aļņi. Zināmākie ir aļņu puisis Jussi, kurš Līgatnes dabas takās ieradies no Somijas Ahtari zooloģiskā dārza, bet alnis Fredis ir dzimis Līgatnes dabas takās un to ir izaudzinājusi zvērkope Velga Vītola.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību. Lai to īstenotu, Līgatnes dabas takās regulāri notiek izglītojoši pasākumi par Latvijā sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem, dodot iespēju visiem interesentiem sīkāk iepazīt šo dzīvnieku bioloģiju, dzīvesveidu, uzvedību un nozīmi dabā, kā arī iepazīsties ar Līgatnes dabas takās dzīvojošiem konkrētās sugas pārstāvjiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *