MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Vidzemes koncertzālē “Cēsis” koncertu sniegs starptautiski pazīstamais pianists Reinis Zariņš

14.martā plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” solokoncertu sniegs viens no Latvijas spilgtākajiem talantiem, divkārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas ieguvējs, šī gada Lielās mūzikas balvas nominants – pianists Reinis Zariņš. Koncertu cikla “Klaviermūzikas meistari” programmā skanēs Johana Sebastiāna Baha, Johannesa Brāmsa, Francisa Šūberta un Francisa Lista skaņdarbi.

Reiņa Zariņa izvēlētie skaņdarbi liek gaidīt aizraujošu un pārsteigumiem bagātu muzikālo piedzīvojumu. No Baha līdz Brāmsam un no Šūberta līdz Listam – tie ir divi spēcīgi mūzikas vēstures nogriežņi, un, sastopoties ar tiem, var lieku reizi pārliecināties, ka laikmets, žanrs un citi klasifikācijas iedalījumi ir tikai nosacītas robežzīmes, kurām atskaņotājmākslinieka iedvesma un talants viegli kāpj pāri.

“Esam izveidojuši koncertu ciklu “Klaviermūzikas meistari”, lai vairotu klausītāju interesi par klaviermūziku un tās izcilākajiem interpretiem. Klaviermūzikas skaistums jaunajā Vidzemes koncertzālē īpaši izceļas, jo to bagātina lieliskā koncertzāles akustika un, protams, izcilu pianistu sniegums. Pianista Reiņa Zariņa solokoncertā klausītāji varēs dzirdēt vijolei komponēto Baha Čakonas pārlikumu klavierēm, Brāmsa septiņas fantāzijas, kas ir viens no dižā vācieša mūža nogales klavieropusiem. Vairums mūzikas pētnieku šo darbu vērtē kā komponista intīmas dienasgrāmatas lappuses. Koncerta otrajā daļā izskanēs trīs slavenas Šūberta solodziesmas, un noslēgumā Franča Lista Otrā klaviersonāte, ko uzskata par vienu no nozīmīgākajiem klavierdarbiem visa mūzikas vēsturē,” informē Inese Zagorska, Vidzemes koncertzāles “Cēsis” programmu vadītāja.

Reinis Zariņš ir viens no Latvijas visu laiku spilgtākajiem talantiem. Viņš divas reizes ieguvis Latvijas Lielo mūzikas balvu, uzvarējis daudzos starptautiskos konkursos un nebeidz pārsteigt klausītājus ar talanta diapazonu. Vērtējot kaut tikai pēdējo gadu sniegumu, Reinis Zariņš ar apbrīnojamu iedziļināšanos un izpratni spoži eksponējies pilnīgi atšķirīgu komponistu mūzikā: Anglijas skaņu ierakstu namā Champs Hill Records ieskaņojis Jāzepa Vītola klavierdarbus, kopā ar diriģentu Andri Pogu ideālā tandēmā spēlējis neaizmirstamus solo Lutoslavska, Skrjabina, Šostakoviča un Bēthovena opusos.

Biļetes var iegādāties Koncertzāles kasē darba dienās no 12:00 – 18:00, sestdienās un svētdienās no 12:00 – 16:00, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *