MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ventspilī svētku koncertā muzicēs Raimonds Pauls

Svētdien, 4.maijā, plkst. 16.00 teātra namā „Jūras vārti” svētku koncertā muzicēs Maestro Raimonds Pauls, Ritvars Garoza un Ventspils Bigbends Renāra Lāča vadībā.

Ventspils Mūzikas vidusskolas labākie vokālisti – Patrīcija Anna Doniņa, Sallija Taučus, Laura Rubīna un Roberts Pētersons.

Koncertā izskanēs viena no visu laiku populārākā Latviešu komponista, izcilā melodiju meistara un pasaulslavenā mūziķa Maestro Raimonda Paula instrumentāli skaņdarbi, mūzika no latviešu kinofilmām, vokālā mūzika, kā arī jaunās paaudzes pianista, komponista un aranžētāja Ritvara Garozas instrumentālā mūzika.

Skaņdarbus klausītāju priekam izpildīs Ventspils Big Band, kas jau 4. koncertsezonu darbojas saksofonista Renāra Lāča vadībā. Kolektīvu raksturo aktīva koncertdarbība, jaunu koncertprogrammu apguve, īpašu vietu atvēlot orģinālmūzikai, jaunu spēlētāju un klausītāju piesaiste. Darbības laikā kolektīvs sadarbojies ar Latvijas vadošajiem vokālistiem un instrumentālistiem gan populārajā, gan džeza mūzikā. Aktīvās darbība novedusi pie iespējas muzicēt svētkos kopā ar Maestro Raimondu Paulu.

Renārs Lācis – mākslas maģistra grāds, Lielās mūzikas balvas laureāts 1999.gadā „Rīgas saksofonu kvarteta sastāvā”. Atjaunotā Latvijas Radio Big Band saksofonists, flautists, klarnetists. Sadarbojies ar izciliem jazz mūziķiem Latvijas Radio Big Band sastāvā. Muzicējis ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Operas orķestri, „Simfonietta Rīga”. Patlaban dzīvo Ventspilī. Ventspils Big Band, Ventspils saksofonu kvarteta, Ventspils Junior Band vadītājs, kā arī pasniedzējs Ventspils mūzikas skolā un vidusskolā.

Ritvars Garoza. Latviešu jaunās paaudzes pianists, komponists, aranžētājs džeza mūzikas jomā. Daiļrade un darbības sfēra cieši saistīta ar bigbendu mūziku. Komponēšanas stilu raksturo melodisms, kas balansē starp latviskumu un džeza raksturīgajām intonācijām. Sadarbojas ar Ventspils bigbendu, Latvijas Radio bigbendu, Kārļa Vanaga City Jazz Bigbendu. Darbojies arī daudzos neliela sastāva ansambļos kā Silvesteri Orkesteri, D11 Blues Band, El Trio, kā arī bijusi sadarbībā ar daudziem Latvijas popmūzikas māksliniekiem. Paralēli savai daiļradei nodarbojas arī ar pedagoģiju džeza mūzikas jomā.

Koncerta apmeklējums teātra namā „Jūras vārti” ar ieejas kartēm. Ieejas kartes uz svētku koncertu iespējams saņemt no 22. aprīļa Ventspils Kultūras centra un teātra nama „Jūras vārti” kasēs.

Iepriekšējais raksts:
Nākošais raksts:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *