MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ventspilī koncertēs lautists Jozefs van Visems

24. aprīlī Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs komponists un lautas spēles meistars Jozefs van Visems no Nīderlandes.

Jozefs van Visems (Jozef Van Wissem) ir holandiešu avangarda komponists un baroka lautas meistars, kurš pēdējos gadus biežāk uzturas Ņujorkā, ASV. Viņa mūzika ir nepārblīvēta un tieša, reizē hipnotiska un melodiska, kas cieņpilni ievelk klausītāju transcendentālā stāvoklī un liek katram palēnināt mūzikas klausīšanos kā individuālu pieredzi. Jozefs nepaguris koncertē dažādās pasaules vietās un lasa lekcijas par lautas “atbrīvošanas” tēmu. Pēdējos gados, darbojoties duetā ar pazīstamo kino režisoru Džimu Džārmušu (Jim Jarmusch), ir izdoti vairāki studijas ieraksti. Turklāt 2013. gadā par abu komponēto mūziku Džārmuša pēdējai filmai “Only Lovers Left Alive” Jozefs van Visems saņēma “Cannes Soundtrack Award 2013”, ko piešķir labākajam Kannu kinofestivāla konkursa filmu skaņas pavadījumam. Pagājušā gadā šo ierakstu izdeva prominentā izdevniecība “ATP Records” un tas momentā ieņēma vadošās pozīcijas vairākos mūzikas ierakstu topos.

Līdz šim savā radošajā karjerā Jozefs van Visems ir sniedzis teju tūkstoti koncertu visā pasaulē, to skaitā prestižajos festivālos “All Tomorrow’s Parties” un “Primavera Sound”. Kopš panākumiem kopā ar Džimu Džārmušu, van Visems turpina darbu gan pie savas oriģinālmūzikas (pagājušā gada nogalē klajā nāca pēdējais viņa studijas albums “It Is Time For You To Return”), gan pie mūzikas vairākām kino lentēm. Jau drīz dienasgaismu ieraudzīs filma “Partir To Live” un tās skaņu celiņš, kura līdzautors ir Jozefs van Visems.

Koncerts 24. aprīlī Ventspilī būs mākslinieka atgriešanās Latvijā, jo savu pirmo koncertu viņš sniedza mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālā “Zemlika” Durbē 2013. gada oktobrī.

Informācija par biļešu tirdzniecību sekos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *