MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ventspilī koncertēs Laimis Rācenājs un mariači banda

16. oktobrī plkst. 19:00 Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē gaidāms pazīstamā dziedātāja Laimja Rācenāja un mariači bandas “SOL Y SOMBRE” koncerts.

Mariači ir Meksikas muzikālā vizītkarte: braši vīri, tērpušies stilizētos rančero kostīmos un sombrero, bruņojušies ar ģitārām, vijolēm un trompetēm, skandē dejas un dziesmas – gan nevaldāmi jautras, gan romantiski sentimentālas. Bez mariači muzikantiem Meksikā neiztiek dzimšanas vai vārda dienu svinībās, ballītēs ģimenes vai draugu lokā, vai arī – nemuzikālam pielūdzējam sarīkojot serenādi zem daiļās seņjoritas logiem. Ar vārdu mariachi apzīmē gan tautas muzikantus – dziesminiekus, gan arī viņu atskaņoto repertuāru – el son mariachi (mariači dziesmas). Mūsdienu mariači repertuāra pamatā ir Meksikas reģionu tradicionāli dziesmu žanri un populāras komponistu autordziesmas.

Kopš 2015. gada pavasara arī Latvijā ir sava mariači banda – “SOL Y SOMBRA”. Grupas nosaukums (latviski – “saule un ēna”) simboliski ataino kontrasta principu (gaisma – ēna; prieks – skumjas; mīlestība – nodevība), kas raksturīgs Meksikas dziesmotajai tradīcijai. Bandas “SOL Y SOMBRA” mariači ir pieredzējuši un Latvijā pazīstami mūziķi: Laimis Rācenājs (pirmā balss, cuatro, vihuela mariachi), Gidons Grīnbergs (vijole), Normunds Piesis (trompete), Norberts Skraucis (kontrabass), Ivars Hermanis (otrā balss, ģitāra; vihuela) un Havjers Garsija (meksikānis).

Biļetes uz koncertu nopērkamas t/n „Jūras vārti” un “Biļešu Serviss” kasēs, kā arī internetā – www.bilesuserviss.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *