MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ekskluzīva iespēja – aicina Rankas muiža

Tikai vienu dienu – 13.septembrī no pulksten 11.00 līdz 16.00, Rankas muiža būs atvērta apmeklētājiem. Šeit notiks Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākums “Rankas muižas apslēptie dārgumi”.

Šo pasākumu organizē Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” sadarbībā ar Rankas pagasta pārvaldi un Rankas muižas īpašnieku.

Pasākums iesāksies ar Eiropas Kultūras mantojuma dienu svinīgu karoga pacelšanu.

Apmeklētājiem teatralizētu sveicienu “Ak, šis Rankas ziedu laiks”, veltīs Dailes teātra aktieri Gundars Silakaktiņš un Aldis Siliņš. Visi varēs vērot dejojošo zirgu sveicienu no zirgaudzētavas “Kocēni”. Būs koncertuzvedums ar rotaļām gan lieliem, gan maziem kopā ar Čučumuižas saimi “Skanīgie “Čučumuižas stāsti Rankas muižā”. Romantisko muižas gaisotni varēs izbaudīt klausoties saksafonista A.Grapa spēlē un vizinoties ar laivām pa muižas dīķi. Ikviens interesents varēs doties ekskursijā “Rankas muižas stāsti” gidu pavadībā.

Kā īpašais piedāvājums pasākuma apmeklētājiem būs muižas īpašnieka sarūpētais opermūzikas koncerts “Tā skan Rankas muižā”. Pasākuma laikā būs arī amatnieku un mājražotāju izrādīšanās un tirgošanās „Jestrā andelēšanās”. Būs iespēja iegādāties Agneses Zeltiņas darinātās rotas “Soulstones”, kā arī dziedātāja Igo Fomina kolekcijas “ Igo-Akcents Personībai” īpašās mīļlietiņas. Varēs apskatīt un iegādāties Rankas muižas plenērā tapušās gleznotāju Sarmītes Caunes no Ventspils, Andra Vītola no Talsiem, Aijas Bāliņas un Edmunda Lūča no Rīgas, Daces Saulītes no Inčukalna, gleznas.

Profesionāli fotogrāfi no SIA „Eko Studio” (Rīga) fotografēs Eiropas kultūras mantojuma dienas pasākumu, kā arī interesenti varēs fotografēties baronešu tērpos. Visi, kuri vēlas, uz pasākumu aicināti ierasties baronešu, baronu vai muižas ļaužu apģērbā, paredzēta tērpu izrādīšana. Notiks atraktīvas seno laiku spēles. Varēs vizināties ar ponijiem, mazi bērni ar ponijratiem, ar droškām- tamborratiem, vizināties ar laivām pa muižas dīķi, būs nobaudāms uz iesma cepta jēra cepetis muižas gaumē, darbosies āra kafejnīca un būs izgaršojams īpašais „Tālavas ķēniņa alus” piedāvājums.

Pasākumā ieeja – brīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *