MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ventspilī gaidāms elektroniskās mūzikas pasākums “Bezmiegs”

Ventspils pilsētas svētkos 1. augustā teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē gaidāms elektroniskās deju mūzikas pasākums, kurā uzstāsies projekts “ELVI/DUNIAN” no Latvijas, britu mūziķis “Heatsick” un “Terranova” no Vācijas ar dīdžeja setu.

Nakts ievadā no plkst. 22:00 gaidāma “ELVI/DUNIAN” – mūzikas producentu Dunian un Elvi (Elvi Soulsystems) koncertuzstāšanās. Mūziķi paši to dēvē par deju mūzikas projektu, kura ietvaros abi gan rada oriģinālskaņdarbus studijas apstākļos, gan uzstājas koncerta formā. “ELVI/DUNIAN” skanējums nav ierindojams kādā konkrētā mūsdienu deju mūzikas stilā, arī žanriskā piederība deju mūzikai ir pamatā pašu mākslinieku uzstādījums. Pirms pāris gadiem internetā publiskotais 7 kompozīciju kopums “MMXXII” pārsteidza vietējos un ārzemju klausītājus, kā arī guva atzinību diskžokeju vidū. “ELVI/DUNIAN” koncertus sniedz reti.

Vakara turpinājumā uz skatuves kāps britu mūziķis un vizuālās mākslas pārstāvis Stīvens Vorviks (Steven Warwick) jeb “Heatsick”. Ar “Casio” sintezatoru, neskaitāmiem efektiem, balsi un perkusijām Vorviks koncertos rada hipnotisku atmosfēru, ko lieliski papildina viņa paša veidotās video projekcijas. Ar savu daiļradi, atsaucoties uz Čikāgas house mūzikas pirmsākumiem, konkrēto mūziku (musique concrète), kā arī psihedēlisko, “Heatsick” spēj iekustināt gan koncertzāļu un klubu, gan festivālu publiku visā pasaulē.

“Nerimstošs analogā disko grūvs dejotājus iegrūž jutekliskā bezrūpībā. Pavisam vienkārši – viens no labākajiem šajās aprindās.” Tā par “Heatsick” radīto mūziku savulaik izteicies kāds ietekmīgā britu laikraksta “The Guardian” recenzents.

“Tā caurcaurēm ir deju mūzika, bet, visticamāk, tāda, kādu nebūsiet dzirdējuši nekad iepriekš,” piebalsojis arī interneta medijs “The Quietus”.

Visbeidzot, nakts noslēgumā ar savu dīdžeja setu uzstāsies deju mūzikas projekta “Terranova” autors un līderis Fetisch jeb Dītrihs Bergmans (Dietrich Bergmann) no Berlīnes. Savu bērnību un pusaudža gadus pavadījis Berlīnē, Parīzē, Briselē, Londonā un Ņujorkā, Fetisch ātri vien par lielpilsētu pagrīdes elektronisko mūziku zināja gandrīz visu. Tiek uzskatīts, ka viņš atstājis ne mazāku iespaidu uz šīs skatuves turpmāko attīstību kopš brīža, kad sāka dīdžejot Ņujorkas klubos “Danceteria” un “Tunnel” pagājušā gs. 80. gados. 1996. gadā Berlīnē Fetisch izveidoja “Terranova” – viena cilvēka projektu ar allaž mainīgu viesmūziķu sastāvu, tādējādi drupinot robežas starp electronica, house, hip-hop žanru un pat pankroka mūziku. Pēdējos gados projektā nostiprinājis sadarbību ar mūziķi &ME, Fetisch turpina radīt un izdot jaunu mūziku Ķelnes leģendārās izdevniecības “Kompakt” paspārnē un būt par dzīvu apliecinājumu paša savulaik teiktajam: “Mēs izaugām un izglītību ieguvām klubos, tāpēc mēs radīsim un spēlēsim mūziku līdz būsim beigti!”

Biļetes uz elektroniskās deju mūzikas nakti “Bezmiegs” no 7. jūlija plkst. 14:00 nopērkamas t/n „Jūras vārti” un “Biļešu Serviss” kasēs, kā arī internetā – www.bilesuserviss.lv. Biļešu cena tās iegādājoties laikus – € 4.00.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *