MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Uz pirmajiem Kokmuižas svētkiem aicina aizraujoša programma!

Sestdien, 12. septembrī, Kocēnos norisināsies unikāls un iedvesmojošs pasākums – pirmie Kokmuižas svētki, kas iedzīvinās kultūrvēsturisko mantojumu. Pasākuma programma veidota, caurvijot senlaicīgo ar mūsdienu kultūru, rosinot izzināt un atklāt senās Kokmuižas teritoriju un atdzīvināt vēstures stāstus.

Svētku norises sāksies plkst. 12.00, un visi pasākumi notiks vēsturiskajā Kokmuižas teritorijā. Īpašs akcents tiks likts uz seno Kokmuižas alus darītavas pagrabu, kas līdz šim nav bijis pieejams apskatei. Svētku ietvaros laukumā pie senā alus pagraba plānota plaša programma: plkst. 12.00 paredzēts svētku atklāšanas pasākums ar orķestra un deju priekšnesumiem, rotaļīgām un sportiskām izpriecām, vīru spēkošanos un muižas spēlēm, radošām darbnīcām un meistarklasēm, pankūku cepšanu un īpašās muižas zaptes vārīšanu. No plkst. 15.00 līdz plkst. 20.00 apmeklētājus iepriecinās laikmetīgās dejas, mūzikas un mākslas programma, kā arī būs iespēja mieloties no lielā muižas saimes zupas katla, atspirdzināties ar dzērieniem un stiprināties ar uzkodām. Visas svētku dienas garumā tiks radīts veiksmes stāsts – Kokmuižas alus garšas meklējumi, kas solās būt pārsteigumu pilni. Būs aplūkojama arī ekspozīcija par savulaik slaveno Kokmuižas alus darītavu. Izstādes tapšanā iesaistījušies arī iedzīvotāji, uzticot tā laika liecības un priekšmetus, kas saistītas ar Kokmuižu un Kokmuižas alu.

No plkst. 12.00 viesi gaidīti tirgus placī, kur dažnedažādas vērtīgas, garšīgas, sadzīvē un atpūtā noderīgas lietas piedāvās amatnieki un mājražotāji (pieteikšanās dalībai tirdziņā līdz 7. septembrim, zvanot pa tālruni 26328943). Svētku dienā klātesošos sveiks un ar savu klātbūtni pasākumu spilgtinās pats muižas barons un muižas ļaudis, kuri būs tērpušies īpašos muižas tērpos, kas plašākai publikai tiks demonstrēti pirmo reizi.

Arī vēsturiskajā Kokmuižas pilī un skaisti iekoptajā parterā notiks dažādi iedvesmojoši pasākumi. No plkst. 13.00 interesenti aicināti piedalīties vēstures diskursā par Kokmuižas vēsturi. Vēsturnieku Ingrīdas Zīriņas un Valtera Grīviņa sarunu vadīs vēstures skolotāja Ineta Amoliņa. Plkst. 14.00 un plkst. 16.00 ikviens aicināts jaukā pastaigā ar gidu pa Kokmuižas teritoriju, izzinot aizraujošus faktus par senatnīgo un noslēpumaino Kokmuižu. No plkst. 14.00 savā varā pārņems viss darbīgais, skanīgais, krāsainais, radošais un garšīgais no muižas dzīves – dažādās aktivitātes īpaši piemērotas ģimenēm ar bērniem. Plkst. 17.00 apmeklētājus sagaida muzikāls baudījums – kamermūzikas koncerts, kurā piedalīsies Rīgas saksofonu kvartets un operdziedātāja Kristīne Gailīte. Plkst. 21.00 īpaši šim pasākumam veidotu Kokmuižas stāstu mūzikas, gaismas un kustību performancē izstāstīs viens no izcilākajiem akustiskās ģitāras meistariem Latvijā – Kaspars Zemītis, deju horeogrāfe Lilija Lipore un gaismu mākslinieks Egils Kupčs, kopīgi uzburot elegantu un mistiski iedvesmojošu priekšnesumu.

Kocēnu bibliotēkas velvju zālē no plkst. 13.00 līdz plkst. 17.00 būs skatāma Māra Grunska izstāde ”Rēgi”. Tas ir aizraujošs fotostāsts par pamestu vietu savdabīgo pievilcību un to auru, liekot apmeklētājiem fotogrāfijas aplūkot un izzināt pilnīgā tumsā, vien ar kabatas lukturīša palīdzību.

Savukārt pie Kokmuižas ezeriņa plkst. 22.00 notiks īpašs nakts svētbrīdis. Klātesošo sirdis ar aizkustinošu dziedājumu valdzinās savdabīgais Latvijas tīrradnis – bards Haralds Sīmanis.

Vakara izskaņā plkst. 22.30 Kocēnu kultūras namā notiks saviesīga un izklaidējoša svētku balle, kurā spēlēs balles orķestris ”Bellacord”. Ieejas maksa – 3 EUR. Apmeklētāju ērtībai darbosies pilna bufete.

Laipni aicināti uz pirmajiem Kokmuižas svētkiem! Priecāsimies, līksmosim un baudīsim krāšņos svētku mirkļus kopā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *