MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Tiks atklāta izstāde „Siguldas līgava”

Par godu Siguldas novada svētkiem , 29.maijā papīrmākslas darbnīcā „Viktora vēstules” tiks atklāta izstāde „Siguldas līgava”. Izstāde ir atgādinājums novada leģendai par Turaidas Maiju un Viktoru.

Izstādi veido Siguldas mākslinieces Zinaīdas Ceskes gleznu cikls par Siguldas muižas dārznieka Viktora Heila un Turaidas Maijas mīlestību. Izstādes pamatā ir mākslinieces speciāli radītie mākslas darbi, kas  attēlo dramatiskos notikumus Gaujas krastos un Gūtmaņalā.

Papildus mākslinieces gleznām, izstādē būs apskatāma arī no papīra darināta līgavas kleita un papīrmākslas objekts, kurā būs lasāmi vārdi „Es tevi mīlu” 70 pasaules valodās. Telpas griestus rotās īpaša kompozīcija, kas tapusi no Siguldas novada skolēnu rakstītām mīlestības vēstulēm. Savu pienesumu izstādei devuši arī vietējie siguldiešu, kuru kāzu fotogrāfijas no dažādiem laikiem bagātinās izstādes telpas.

Izstāde būs apskatāma līdz atvasarai ik dienu, izņemot pirmdienas, Siguldas muižas Vasaras pilī, blakus papīrmākslas darbnīcai un galerijai „Viktora vēstules”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *