MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Mārupes iedzīvotāji aicināti piedalīties akcijā „Stikla raķete”

No šā gada 1.jūnija līdz pat 24.augustam „Eco Baltia grupas” vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Eco Baltia Vide” un AS „Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar Mārupes novada Domi organizē stikla šķirošanas akciju „Stikla raķete”. Akcijas laikā iedzīvotāji, šķirojot stikla pudeles un nodrošinot to pārstrādi, sacentīsies par to, kuros divos ciemos SIA „Eco Baltia Vide” izvietos visiem novada iedzīvotājiem brīvi pieejamus jaunus āra tenisa galdus.

„Stikls dabā nesadalās vispār, taču to var un vajag izmantot atkārtoti. Turklāt atšķirībā no citiem materiāliem stikla pārstrādes reižu skaits nav ierobežots. Tas nozīmē, ka ikviena saražotā un izmantotā stikla pudele var tikt pārstrādāta un dzīvot mūžīgi. Ar mērķi veicināt stikla šķirošanu un nodošanu pārstrādei Mārupes novadā šovasar norisināsies akcija „Stikla raķete”, kuras laikā iedzīvotāji sacentīsies ne vien par videi draudzīgāko Mārupes novada ciemu godu, bet arī par to, kuros divos ciemos būs jauni āra tenisa galdi, ” norāda SIA „Eco Baltia Vide” valdes priekšsēdētāja Anita Saulīte.

„Mārupe ir videi draudzīgs un atbildīgs novads, ko apliecinām arī ar saviem darbiem. Mūsu veiksmīgā ikdienas sadarbība ar SIA „Eco Baltia Vide” rezultējusies arī kopīgās iniciatīvās, lai Mārupes novada iedzīvotāji arvien vairāk šķirotu atkritumus un tie nenonāktu poligonos, bet gan tiktu pārstrādāti. Tāpēc aicinu iedzīvotājus piedalīties akcijā, šķirot atkritumus un kļūt arvien videi draudzīgākiem,” uzsver Mārupes novada Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs.

„Stikla raķetes” laikā Mārupes novada iedzīvotāji ir aicināti izlietotās stikla pudeles mest stikla pudelēm paredzētajos zaļajos konteineros, kuri būs marķēti ar akcijas logo un informāciju. „Stikla raķetes” zilajā komandā kopā sacentīsies Jaunmārupes un Skultes ciemu iedzīvotāji, bet sarkanajā komandā – Mārupes un Tīraines iedzīvotāji. Jaunmārupē un Skultē izvietotie stikla konteineri akcijas laikā būs marķēti ar zilu stikla raķeti, bet Mārupē un Tīrainē izvietotie konteineri ar sarkanu stikla raķeti.

Komanda, kura „Stikla raķetes” laikā būs savākusi un stikla konteineros nodevusi otrreizējai pārstrādei visvairāk stikla pudeļu, saņems Mārupes novada videi draudzīgāko ciemu godu, kā arī akcijas noslēgumā abos uzvarētājciemos tiks izvietoti āra tenisa galdi.

„Stikla raķetes” akcija tiks atklāta 1.jūnijā Mārupes novada bērnu un jauniešu svētku „Ar vasaru saujā” laikā plkst.12 Jaunmārupē pie ūdens torņa, piedaloties Mārupes novada Domes priekšsēdētājam Mārtiņam Bojāram, SIA „Eco Baltia Vide” valdes priekšsēdētājai Anitai Saulītei un AS „Latvijas Zaļais punkts” direktoram Kasparam Zakulim.

Pēc „Stikla raķetes” atklāšanas visi klātesošie varēs piedalīties arī teatrālajā izrādē „Rūķis šķiro”, lai interesantā un atraktīvā veidā uzzinātu par dabas aizsardzību, apkārtnes sakopšanu un atkritumu šķirošanu.

Plašāka informācija par „Stikla raķeti” un Mārupes novadā izvietotās stikla šķirošanas punktu vietas ir atrodamas SIA „Eco Baltia Vide” mājaslapā www.vide.ecobaltia.lv un Mārupes novada mājaslapā www.marupe.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *