MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Talsos ar izrādi „Rūķis šķiros” aicinās būt videi draudzīgiem

Šonedēļ, 5.jūlijā, ar „Eco Baltia grupas” uzņēmumu – „Eco Baltia Vide” un „Latvijas Zaļais punkts” – atbalstu Talsu pilsētas svētku apmeklētāji varēs apmeklēt izglītojošo izrādi „Rūķis šķiro”. Uzvedums veidots no Gundegas Muzikantes grāmatas „Rūķis šķiro”, lai interesantā, saprotamā un interaktīvā valodā izglītotu bērnus un pieaugušos par piesārņojuma ietekmi uz apkārtējo vidi, atkritumu šķirošanas priekšrocībām un nepieciešamību.

Talsos izrādes varoņi Rūķis un Punktuālis piedalīsies pilsētas svētkos, „Bērnu pļavā” (Laukumā pie administratīvā centra) plkst.12.00 aicinot ikvienu piedalīties un līdzdarboties teatralizētajā uzvedumā.

Izrādes laikā dalībnieki kopā ar Rūķi un Punktuāli noskaidros, kur paliek izlietotais iepakojums, ja to pareizi sašķiro, kāpēc atkritumi ir jāšķiro un kāda ir atkritumu otrā dzīve. Izrādes dalībnieki būs aicināti ne vien ieklausīties, bet arī aktīvi līdzdarboties. Pasākuma laikā tiks īstenotas arī spēles, atrakcijas, jautras atkritumu placināšanas un šķirošanas stafetes, radošās darbnīcas un citas bērnus saistošas aktivitātes.

Grāmatas galvenais varonis Rūķis dzīvo mežā. Kādu rītu, izejot no savas mājas, Rūķis ierauga, ka pie mājas samētāti atkritumi: stikla pudeles un burkas, konservu kārbas un kannas, kāds pat izmetis savu veco ledusskapi! Ejot tālāk mežā, Rūķis redz, ka Mazais Ezītis saslimis, jo apēdis plastmasas maisiņu, bet Zaķītim savainota kājiņa, jo uzlecis uz stikla lauskām. Rūķis redz, ka visi meža iemītnieki cieš… Cilvēki pērk tik daudz, un visas preces tik glīti iesaiņotas, bet, kad tās izlieto, tad iepakojums kļūst it kā nevajadzīgs, un daļa pat nonāk mežā. „Ko darīt?”, domā Rūķis. Un izdomā saukt palīgā Punktuāli – gudro iepakojuma šķirotāju, kas zina, kā pareizi rīkoties ar it kā nederīgām lietām. 

Lai kopā ar bērniem un pieaugušajiem mācītos saudzīgu attieksmi pret apkārtējo vidi, izrāde „Rūķis šķiro” šogad jau viesojusies Jaunpilī, Siguldā, Ādažos, Jūrmalā un Mārupē. Šovasar Rūķis un Punktuālis vēl dosies ciemos arī uz Mērsragu, Babīti un Kandavu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *