MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Smilšu skulptoru festivālā novērtē gan profesionāļus, gan amatierus

24. un 25. jūlijā pirmo reizi Ventspils pludmalē pie Dienvidu mola notika smilšu skulptoru festivāls „Zelta smilšu grauds”. Profesionāli mākslinieki un amatieri veidoja mākslas darbus no smiltīm un ūdens, pārsteidzot ventspilniekus un Ventspils viesus ar darbu daudzveidību.

Šā gada festivāla tēma bija „Arhitektūra”. Pamatekspozīcijā darbus veidoja 11 komandas no Tukuma, Aizputes, Kuldīgas, Ķekavas, Priekules un Ventspils. Pēc žūrijas, kuru vadīja festivāla idejas autors smilšu skulptors Zigmunds Vilnis, lēmuma 1. vietas diplomu ieguva Ķekavas mākslas skolas komanda (skolotāja – Zīle Ozoliņa-Šneidere) par smilšu skulptūru „Nāc uz manām trepēm spēlēties”, 2. vietā ierindojās Priekules mūzikas un mākslas skola (skolotāja Zenta Svara) par smilšu skulptūru „Priekule 2032”, bet 3. vietas diploms tika Ventspils mākslas skolai (skolotāja Eva Kaufmane) par skulptūru „Čukču viesnīca”.

Amatieru jeb „hobby” grupā piedalījās un festivāla organizatoru atzinības rakstus ieguva Ventspils atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām „Cimdiņš”, kuri radīja darbu „Cimdiņmāja”, kā arī Milleru ģimenes komanda no Talsu novada Ģibuļu pagasta ar skulptūru „Saules templis”.

Plašu festivāla „Zelta smilšu grauds” apmeklētāju interesi raisīja 5 metrus augstā demo skulptūra, kuru veidoja profesionāļi tēlnieka no Jekaterinburgas Sergeja Zaplatina vadībā. Ventspils pludmalē tā būs apskatāma vēl līdz 2. augustam.

Smilšu skulptoru festivālu „Zelta smilšu grauds” 24. un 25. jūlijā apmeklēja ap 5000 cilvēku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *