MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Saulkrastos notiks vasaras sezonas atklāšanas pasākums

Sestdien, 24.maijā Saulkrastos notiks vasaras sezonas atklāšanas pasākums, kas sākies ar pavasara gadatirgu. Vēlāk pēcpusdienā norisināsies jau par tradīciju kļuvušais velobrauciens „Ieripo Saulkrastu vasarā”. Velobrauciens sākums paredzēts pie Saulkrastu velosipēdu muzeja, brauciena dalībniekiem dodoties pa novada galveno ielu līdz Saules laukumam. Katru gadu velobraucienam ir īpaši izvēlēta tēma, šogad tā būs „Ķersim vēju!”.

Sezonas pasākuma laikā notiks Jūras parka atklāšana peldvietā „Centrs”, kas izveidota kā īpaša atpūtas zona, lai tajā ērti un gaidīti justos gan ģimenes ar bērniem, gan aktīva dzīvesveida piekritēji, gan seniori vai atpūtas baudītāji un saulrieta vērotāji. Lai iespējami saglabātu esošās vides vērtības un radītu iespējami dabīgu un īpašu vidi, atbilstoši vides ekspertu ieteikumiem, Jūras parkā visi iesegumi veidoti tikai no koka. Savukārt soli, velo turētāji, atkritumu urnas, sauļošanās krēsli veidoti pēc īpaša dizaina, integrējot tos izveidotajās laipās.

Parka centrā izvietoti divi pludmales volejbola laukumi un nelielas, divlīmeņu skatu terases jūras, saulrietu, nelielu koncertu vai volejbola sacensību vērošanai. Volejbola tīklus demontējot, laukumus varēs izmantot arī citu pasākumu organizēšanai. Tāpat parkā iekārtoti pastaigu celiņi, atpūtas soli, sauļošanās krēsli, uzstādītas rotaļu ierīces, āra trenažieri, izveidots ielu vingrotāju laukums, pludmales duša, velosipēdu turētāji, kā arī nomainīts asfaltbetona ceļš starp tūrisma informācijas centru un pludmali uz betona bruģakmens iesegumu.

Jūras parka izveide realizēta projekta „Publiskās infrastruktūras nodrošināšana peldvietai „Centrs” Saulkrastos” ietvaros, un darbi tika īstenoti ar Eiropas Zivsaimniecības fonda atbalstu, izmantojot LEADER pieeju. Projekta kopējās izmaksas ir 364 000 EUR no, kuriem 179 281 EUR ir Eiropas Zivsaimniecības fonda nauda. Labiekārtojuma projekta autori ir arhitektu birojs SIA „Substance” un arhitekts Arnis Dimiņš, ierīkošanas darbus veica SIA „Fiberglass”.

Tāpat Jūras parka atklāšanas laikā peldvietā mastā tiks uzvilkts Zilais karogs, kas būs kā paliecinājums drošai un kvalitatīvai atpūtai. Šogad Saulkrastu peldvieta „Centrs” saņēma prestižo Vides izglītības fonda starptautiskā tūrisma ekosertifikātu. Tas nozīmē, ka ir izpildīti programmas kvalitātes kritēriji ūdens, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.

Pasākuma programma:

No 8.00 Bīriņu ielas gadatirgus. Laipni aicināti visi pirkt un pārdot gribētāji!
No 14.00 laukumā pie kafejnīcas „Neibāde” pulcēsimies, lai sagatavotos velobraucienam un iesildītos sportiski atraktīvās aktivitātēs.
15.30 velobrauciens „ Ķeram vēju!” kopā ar orķestropēdu.
No 16.00 Jūras parka atklāšana – pludmales volejbola sacensību „Saulkrastu kokteilis” iepriekšējo gadu čempionu kausa izcīņa pludmales volejbolā (finālspēles), velobrauciena atraktīvāko dalībnieku apbalvošana un dejas kopā ar orķestropēda mūziķiem un Ufo.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *