MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

„Satiec savu meistaru!” Bauskā

Bauskas Bērnu un jauniešu centra Mākslas un amatniecības centrā „Bauskas skapis” 5.aprīlī notiks nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākums „Satiec savu meistaru!”.

Mākslas un amatniecības centra „Bauskas skapis” meistares Iveta Cera un Daina Ārmane šogad piedāvās Lieldienām un pavasarim raksturīgo dekoru gatavošanu, bērniem mācīs pavasara laika dziesmas un rotaļas.

Pasākums norisināsies 5. aprīlī plkst. 11:00 – 14:00 „Bauskas skapis” telpās, Kalna ielā 14, Bauskā. Maksimālais dalībnieku skaits – 50.

Informācija: Ilze Krieviņa, tālr.:26468113, e-pasts: ilze_krievina@inbox.lv

 

No 2014. gada 4. līdz 6. aprīlim vairāk kā 100 vietās visā Latvijā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums „Satiec savu meistaru!”.  Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par vērtīgāko, kas mums ir – cilvēku, viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Pasākuma forma ir brīva. Meistari aicināti rīkot meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, lekcijas, priekšlasījumus, koncertus vai dančus u.tml.

„Satiec savu meistaru!” ietvaros interesenti varēs iepazīt un apgūt dažādas prasmes, kas saistītas ar tradicionālo amatniecību, muzicēšanu, dziedāšanu, mutvārdiem un zināšanas, kas saistītas ar dabu un visumu, rituāliem un svētkiem. Meistaru varēs satikt Latvijas pilsētu un novadu bibliotēkās, muzejos, kultūras centros, izglītības iestādēs un meistaru dzīvesvietās.

Projekts ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Aizvadītajos gados „Satiec savu meistaru!” apmeklējuši vairāk kā 10 tūkstoši dažādu paaudžu interesentu, pasākums sabiedrībā kļuvis par gaidītu notikumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *