MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Preiļu topošie mākslinieki apgūst laikmetīgo mākslu kopā ar profesionāļiem

Nedēļas garumā no 7. līdz 13. jūlijam Preiļu Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņiem tiek piedāvāta unikāla iespēja darboties kopā ar Latvijā atpazīstamiem māksliniekiem, lai papildinātu savas zināšanas un paplašinātu redzesloku īpašās meistarklasēs, kas norisinās vasaras plenēra ietvaros.

Plenērā uz Preiļiem ir ieradušies astoņi mākslinieki: Aija Zariņa, Anda Lāce, Baiba Sprance, Daiga Krūze, Eva Vēvere, Laura Prikule, Raitis Zvirbulis un Zigurds Poļikovs, lai nedēļas garumā atrastu atbildes uz jautājumu „Kas ir Preiļi?”. Plenērā mākslas nodaļas skolēniem tiek piedāvāta iespēja piedalīties kopīgos izbraukumos un meistarklasēs, strādājot un mācoties kopā ar māksliniekiem, kā arī rezultātā izlikt savus nedēļas laikā izveidotos darbus plenēra noslēguma izstādē, kas tiks atklāta 13. jūlijā t/c „Oga” un būs apskatāma līdz 16. augustam.

Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktora vietniece Marianna Abricka pastāstīja, ka mākslinieki ar audzēkņu grupu strādā gan skolā, gan ārpus telpām. Šī jaunā laikmetīgā pieredze un integrētais mākslinieku piegājiens ļaus skolēniem iepazīt mākslu caur citu prizmu, strādājot kopā ar pieredzējušiem māksliniekiem un apgūstot citādas tehnikas.
Projekta vadītāja Inga Surgunte pavēstīja, ka minētās aktivitātes notiek projekta „Laikmetīgā mākslas sezona t/c „Oga”” ietvaros, kura mērķis ir piedāvāt preiliešiem nebijušu laikmetīgās mākslas programmu: trīs mūsdienu mākslinieču personālizstādes, izrādi, darbnīcas ģimenēm ar bērniem, kā arī vasaras plenēru profesionāliem māksliniekiem un tiem, kas par tādiem sapņo kļūt. Vasaras plenērs organizēts ar ideju, lai mākslinieki, kuri vēro Preiļus, radītu darbus, kas atspoguļo tos, atbildot uz jautājumiem – kas ir Preiļi, kas ir Preiļu identitāte, skatoties uz Preiļiem caur laikmetīgās mākslas prizmu. Skolēniem meistarklasēs šīs nedēļas ietvaros ir sagādāti dažādi interesanti uzdevumi, sākot no konkrētu krāsu un toņu meklēšanas Preiļu pilsētā un beidzot ar gleznošanu brīvā dabā.
Mākslinieki, iepazīstot Preiļu apkārtni, atklājuši, ka Preiļi ir skaista un unikāla pilsēta, kurā aug atsaucīgi un atbildīgi jaunie mākslinieki, kuri salīdzinot un vērojot apkārt notiekošo, paši ir jaunatklājuši Preiļus neordinārā veidā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *