MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Pianists Žvikovs aicina uz Džona Keidža mūzikas koncertu

Trešdien, 14. oktobrī, plkst. 19.00 Ventspils Kultūras centrā Rudens Kamermūzikas festivāla ietvaros notiks programmas „Meditācija skaņās. Džons Keidžs” atskaņojums.

Koncertā muzicēs pianists Juris Žvikovs (sagatavotās klavieres), gaismu režiju veidos Roberts Rubīns. Programmā skanēs Džona Keidža sonātes un interlūdijas.

Juris Žvikovs, pētīdams un atskaņodams amerikāņu brīvdomātāja un konceptuālista Džona Keidža mūziku, kļuvis par šī komponista skaņuraksta ekspertu. Viņš ir viens no nedaudzajiem pianistiem pasaulē, kurš iestudējis Keidža neparasti veidoto sonāšu un interlūdiju ciklu – „izvērstu meistardarbu ar klusinātu balsi” (kā to nodēvējis kāds mūzikas kritiķis). Mums labi zināmais instruments – klavieres – šeit ieguvis krietni daudzveidīgāku un krāsaināku skanējumu, balansējot starp gari pludinātām, vijīgām un cieti aprautām, metāliskām saskaņām, atgādinot te Bali salu gamelāna orķestra nokrāsu, te atkal Dienvidaustrumāzijas meditatīvi netveramo skaņu audumu. Roberta Rubīna veidotie gaismas objekti radīs īpašu atmosfēru, kurā līdz ar Keidžu un Žvikovu varēsit doties naksnīgā bezlaika ceļojumā.

Koncerta ieejas biļetes cena – EUR 4. Biļešu iepriekšpārdošana – Ventspils Kultūras centra kasē (tālr. 63624796), visās „Biļešu servisa” kasēs un www.bilesuserviss.lv. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *